Ellátogatunk a régió legjelentősebb képzőművészeti kiállításaira, zenés összeállítást is sugárzunk.
Várja Önöket a szerkesztő-műsorvezető Kovács Ági. SMS-számunk: 06-20-20-20-800
Előző heti adásunkból - Kőszegi Kamarezenei Fesztivál
A 14. Országos Kamarazenei Fesztiválnak adott otthont Kőszeg május utolsó hétvégéjén. Eddig a versenyt a Bakony fővárosában tartották, ezúttal pedig az Alpok alján. A szervezők nem titkolt szándéka a hagyományteremtés.
Hét kamarazenekar érkezett az országos versenyre Kőszegre. A város - mint a megnyitón hangsúlyozták - tárt karokkal várta és minden eszközével marasztalta a zenészeket. Szimfonikus zenekara nincsen Kőszegnek - ezért egy kicsit úgy érzik, hogy Szombathely árnyékában, de virágzik a zenei élet. Van ugyanis 140 éves fúvószenekar, a kőszegi tornyosok évszázados hagyományokat őriznek, a vonósok pedig 10 éves múltat tudhatnak maguk mögött. Ezzel ők a versenyzők között a legfiatalabbak. A fesztivált a helyi zenekar egy a városnak íródott művel nyitotta.
Az együtt muzsikáló tanítványok, tanárok, azaz zenészek és a zsűri tagjai régi ismerősként találkozhattak az országos versenyen.
Kálmán Kinga és testvére, Izabell nyolc éve kezdett el hegedülni. Az itt előadott darabot Óbudán tanulta meg igazán a mesterkurzuson. A verseny nyitányaként a lányok a Kőszegi Vonósok szólistái voltak.
Az Óbudáról, Szekszárdról, Budapestről, Pápáról, Pécsről, Sátoraljaújhelyről és Szarvasról érkező zenekarok majd mindegyike kérte, hogy részt vehessen a hangversenyeket követő műhelyfoglalkozásokon.
A város tehát három napig a zenéé volt. A zsűri Kőszeg Város Díját a Szekszárdi Kamarazenekarnak, a Magyar Művelődési Intézet Díját a Kőszegi Vonósoknak ítélte oda. A Lavotta János Kamarazenekar különdíjat, a Budapest-Hegyvidéki Kamarazenekar pedig a fesztivál nívódíját kapta.