Hírek

Zeneterápia

2016. február 15., 16:35

Sérült fiatalok számára indított foglalkozás-sorozatot három évvel ezelőtt a Napsugár Közhasznú Egyesület. A közös zenéléseken időnként egyetemisták is részt vesznek, hogy első kézből tanulják meg a zeneterápia módszerét, és megtapasztalják hatékonyságát.

Zeneterápia

Autista, Down-szindrómás és értelmi fogyatékos fiatalok jönnek össze hétről-hétre a Humán Civil Házban, hogy megtapasztalják a közös zenélés örömét.

A foglalkozások célja a szociális készségek és az egymás közti kommunikáció fejlesztése, a fiatalok segítése az önállóságban, a társadalomba való beilleszkedésben.

Fasching Zsuzsa - adjunktus, zeneterapeuta, SEK - Zenei Intézeti Tanszék
"Természetesen ami a legfontosabb, hogy erősítsük az identitástudatukat, erősítjük az önbizalmukat, az önbecsülésüket, a hitüket ahhoz, hogy ők is képesek minden olyan dologra, amire egy egészséges ember képes."

Az országban egyedülálló módon a Savaria Egyetemi Központ hallgatói is lehetőséget kapnak arra, hogy bepillanthassanak ezekbe a foglalkozásokba, és első kézből sajátítsák el a zeneterápia módszerét.

Rózsavölgyi-Szabó Éva
"Szakdogát írok most jelen pillanatban zeneterápia témakörben és elsődlegesen a zeneterápia a fogyatékosok körében érdekel, és Zsuzsa foglalkozásai által hatalmas lehetőséget kaptam arra hogy bepillantást kapjak ezekbe a foglalkozásokba és gyakorlati szemmel is meg tudjam nézni, hogy mi történik ezeken a foglalkozásokon."

A zeneterápiás foglalkozásokat a szülők is fontosnak és eredményesnek tartják.

Rónafalviné Pintér Zsuzsa
"Úgy veszem észre, hogy a fiatalok fejlődése, személyisége kiteljesedik, bátrabbak. A közösséghez való viszonyuk sokat változott és jól érzik magukat, és tulajdonképpen ez a lényeg hogy jól érezzék magukat és közösségben érezzék magukat."

A foglalkozások igazi közösségi élményt jelentenek a fiatalok számára.