Kortársaik előadását rögzítik telefonjukkal ezek a kisdiákok egy rendezvényen. Fiatal koruk ellenére szinte mindegyikük rendelkezik okos készülékkel. A jelenség már általános a Z generáció körében.
Baranyainé Péter Tímea óvónő, Szivárvány Óvoda
Már van olyan kisgyerek, aki laptoppal ugyan nem, de mobiltelefonnal és kisebbfajta digitális eszközzel tablettel rendelkezik, és otthon, a szülők mondják, hogy a gyerek ezzel foglalkozik. Jobban kezelik a gyermekek ezeket a dolgokat, mint a felnőttek, ahogy látom.
A digitális világban mindenki azonnali információt kíván, az internet azonban számos veszélyt is rejt.
Tari Annamária pszichoanalitikus
Beleszól a társas kapcsolatokba, ez nyilván azt jelenti, hogy ez meg fog jelenni a családok mindennapjaiban, meg fog jelenni az iskolákban. Én azt gondolom, hogy ma nincs már tanár, aki ne azt érezné, hogy valami megváltozott. A régi típusú megoldóképlet, vagy szókészlet már nem használható.
Az információs, digitális kor rengeteg változást hozott a fiatalok, és még inkább az őket nevelők számára. Mit tehetnek a felnőttek, hogyan alkalmazkodjanak ehhez a helyzethez – többek között ebben nyújtott segítséget a neves pszichoanalitikus az óvodapedagógusok, tanárok és védőnők számára előadásával. A program a Prevenciós Ház „Óvodától az érettségiig” elnevezésű egészségfejlesztő rendezvénysorozatának a folytatása.
Szákovics-Varga Ildikó – iskolavédőnő, Prevenciós Ház
Ez egy új eleme a 2017-es évben, a gyerekekkel foglalkozó pedagógusoknak. Úgy gondoltuk, nagyon fontos, hogy halljanak ilyen témáról. Előadónak azért választottuk Tari Annamária pszichoanalitikust, mert rengeteget publikál ebben a témában, és hitelesnek is tartjuk nyilván a témaválasztásban.
A téma láthatóan nagyon sok pedagógust érdekelt, hiszen az előadás teltházas volt. A Prevenciós Ház következő programja a lakosságnak szól: április 19-én a párkapcsolatokról lesz szó.