"Egy oszlop tetején, magasan a város fölött állt a boldog herceg szobra."
Oscar Wilde szívhezszóló meséje a szegényeken segítő boldog hercegről és az önfeláldozó kisfecskéről ezúttal fogyatékkal élő fiatalok előadásában elevenedik meg a színpadon.
Farkas Péter színjátszó
Tulajdonképpen egy sorsot mond el, hogy a halálom után szobrot emelnek nekem, és úgy látom csak igazán a város szörnyűségét, nyomorúságát.
A Sugár/érintők színjátszó kör tagjai jól ismerik egymást, egy éve már bemutatták a darabot, most mégis szinte mindent újra kellett tanulniuk.
Szabó Róbert Endre művészeti vezető
A munkának a nehezebb része a folyamatos gyakorlás. Ők úgy tudnak megtanulni bármit, mindent, ha nagyon sokat gyakorolnak. Sokat gyakoroljuk a jeleneteket, a szövegeket, a mozgásokat.
A 20 és 40 év közötti fiatalok különböző képességűek: vannak közöttük jó adottságú autisták és középsúlyos értelmi fogyatékosok is. A színjátszás mindannyiuk számára korábban nem tapasztalt, új élményt jelent.
Tóth Olivér színjátszó
Nagyon jól érzem magam, nagyon szívesen vállalok olyan szerepeket, amiket a Robi, a Bori és az Évi kér tőlem, örömmel csinálom, mert ez nekem élmény. Öröm.
A csoport vezetői szerint a közös munka révén jobban alkalmazkodnak és ragaszkodnak egymáshoz, és képességeik is fejlődtek.
Molnár Péterné mentálhigiénés szakember
Nagyon sokat fejlődött az együttműködésük, az alkalmazkodásuk, a problémamegoldásuk, az adott helyzetben való kreatív hozzáállásuk, vagy gyors változásuk. És ami nagyon fontos, hogy a kommunikációjuk is nagyon sokat fejlődött.
A darabot szerdán mutatják be az érdeklődőknek, de az új évadban szeretnék többször is műsorra tűzni a Weöres Sándor Színházban.