Néhány nappal az áradás után most így néz ki a Perint-meder. Jól látható, mekkora volt a víz. A patakmeder elsőrendű célja éppen az árvízmentesítés. Éppen ezért mély, csak fű nő a mederben és a parton, fát nem ültettek. A lukácsházi és a dozmati tározók megépítése után árvíztől már nem kell tartani Szombathelyen, a szakemberek szerint ezért a medernek is lehet új funkciót találni.
Nádor István, igazgató
"Ami közelebb van az itt élőkhöz, kellemesebb látványt és több lehetőséget nyújt az itt lakóknak."
Születtek már tervek arra, milyen új funkciókkal bővülhetne a Perint-meder teljes, mintegy 6-7 km-es városi szakasza, mondja az egyik mérnöki iroda vezetője. Sétányokat alakítanának ki a mederben, fákat ültetnének, emlékhelyeket és közösségi tereket alakítanának ki.
Utóbbit például a Váci utca és a régi rohonci vasúti töltés között húzódó terülten. A patakmeder kiszélesítésével egy tavat hoznának létre, körülötte piknikparkot építenének. Az egyetem főépületével szemben vízparti pihenőhelyet alakítanának ki, lépcsős terasszal, ivókúttal, duzzasztóval. Az Ópreint utcai hídról így nézne majd ki a meder. Ezt a részt is parkosítanák, lépcsőt építenénk a mederbe és egy vízi színpadot.
Déri Lajos, igazgató
"A mostani hosszabb, egyenes szakaszokat változatosabbá tennénk, kanyargósabbá tennék a medret. A magassági vonalvezetésnél duzzasztóknál lehetőséget biztosítanánk a vízi sportélet céljára is."
Ugyankkor ezek mégcsak tervek, döntés még nincs. Azt, hogy megvalósul-e és ha igen, milyen formában a Perint-meder revitalizációja, későbbi egyeztetéseken dőlhet el.