Fontos intézményi- és infrastrukturális fejlesztések kerültek be a TOP Plusz pályázati csomagba - emelte ki László Győző, aki megköszönte a munkát mindazoknak, akik részt vettek az anyag előkészítésében. Hozzátette: a Fideszből végül csak Illés Károly tartózkodott a szavazásnál. Az alpolgármester reméli, hogy kedvező elbírálásban részesülnek a beadványok, és mihamarabb elindulhat a kivitelezés.
12,2 millió forintot osztottak szét a Kulturális és Civil Alapban - ismertette Horváth Soma. 29 egyesület összesen 4,4 milliót kapott működésre, 50 egyesület pedig a rendezvényeit szervezheti meg 7,7 millió forintból. Az alpolgármester arról is beszélt, hogy újabb öt évre megkötötték a fenntartói megállapodást a Weöres Sándor Színházzal, a Mesebolt Bábszínházzal és a Savaria Szimfonikus Zenekarral, de még nem tudják, mennyi lesz januártól az állami támogatás. Emlékeztetett arra, hogy a lakók döntöttek a Dr. Szabolcs Zoltán utca egyirányúsításáról, továbbá örömtelinek nevezte, hogy a Patak utca felújítása bekerült a TOP Pluszba.
Tóth Kálmán megjegyezte: a TOP Plusz előkészítése feszített tempóban történt, mert 9 hónappal előbbre hozták a pályázati határidőt. Az egész várost érintik a fejlesztések. Az Éljen Szombathely! frakció vezetője hozzátette, más a prioritás, mint a Fidesz vezetése alatt volt - 9,2 milliárd forintot fordítanak útfelújításokra. Bizonytalan a jövő év, növelni kell a saját bevételeket, ezért módosították a helyi adókról szóló rendeletet: megemelték az 1000 m2-nél nagyobb alapterületű épületek után fizetendő építményadót. Az északi iparterületnek pedig egy újabb 7 hektáros részét hirdetik meg eladásra. Szavazott a sportbizottság az iskolai- és diáksportkörök támogatásáról. A 8,5 millió forintos keretből nagyjából fele-fele arányban részesülnek általános- és középiskolák. Szóba került a HVSE ügye is. Tóth Kálmán szerint történelmi bűn, hogy lenulláztak egy 105 éves, patinás klubot.
A jövőt illetően sok még a bizonytalanság.
Illés Károly azzal kezdte, hogy a közgyűlés elején elhangzott polgármesteri tájékoztató tükrében nem értik, ilyen gazdasági helyzetben miért kap támogatást a szombathelyi adófizetők pénzéből a baloldalhoz köthető Jelen Mindenütt Alapítvány. A Fidesz-KDNP képviselője a TOP Plusz programról szólva elmondta: több olyan célterület is bekerült, amit korábban fideszes képviselők javasoltak. Örülnek minden fejlesztésnek, és kellenek az útfelújítások, de nem helyeslik, hogy kimaradtak a csomagból például a turisztikai és az energetikai beruházások. Nem támogatták az adórendelet módosítását, amely több mint 140 adóalanyat érint hátrányosan. Illés Károly szerint a növekvő teher a vállalatok beruházásainak rovására mehet, és a munkavállalókat is hátrányosan érintheti, ráadásul a városvezetés előzetesen nem egyeztetett a cégvezetőkkel a változtatásról. Tisztában vannak a város pénzügyi helyzetével, de a cégeket inkább támogatni kellene - vélekedett a képviselő. Azt is elmondta, hogy a kulturális terület kitüntetettjeit egyhangúlag szavazták meg zárt ülésen.