Hírek

Több mint 60 hallgató kezdte meg tanulmányait ebben a tanévben az ELTE gépészmérnök szakán

2024. szeptember 20., 16:30

Több mint 60 hallgató kezdte meg tanulmányait ebben a tanévben az ELTE Savaria Műszaki Intézet gépészmérnök szakán. A gazdaság igényeihez igazodó képzés folyamatosan fejlődik, már elérhető a magyar nyelvű levelező mesterképzés is. A duális formában tanuló elsőévesek ma délelőtt írták alá szerződéseiket az őket fogadó partnercégekkel.

Több mint 60 hallgató kezdte meg tanulmányait ebben a tanévben az ELTE gépészmérnök szakán

Tizedik tanévét kezdte meg a gépészmérnökképzés Szombathelyen. A ma délelőtti ünnepélyes szerződés-aláírási ceremónián Kozsik Tamás dékán arról beszélt, hogy a cégekkel való együttműködés a piaci igényekhez igazodó, minőségi oktatást szolgálja. Lenkai Nóra rektori biztos megköszönte az elsőéveseknek, hogy az ELTE-t választották, kitartó tanulásra és folyamatos fejlődésre biztatta a fiatalokat. A képzés 10 éve alatt már mintegy 200 gépészmérnöki diplomát adtak át. Ebben a tanévben több mint 60-an jelentkeztek, közülük 30-an a duális formát választották - foglalta össze az intézetigazgató.

Koller László - igazgató, ELTE IK Savaria Műszaki Intézet
"Elindult a levelező képzés mesterszakon, tehát most már alapszakon van magyar és angol nyelvű képzés nappalin, és mesterképzés angol nyelven nappalin, és most már magyarul is van mesterképzés, ami levelező formában indul."

Köszönetet mondott a szak alapítóinak és fenntartóinak Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke és Telek Miklós, a Vas Vármegyei Kormányhivatal igazgatója. A gépészmérnökképzés sikertörténet - fogalmazott László Győző alpolgármester. Arra biztatta a fiatalokat, ne csupán tanuljanak Szombathelyen, hanem vegyenek részt a város pezsgő kulturális- és sportéletében, később pedig alapítsanak itt családot. A szak létrejöttét a nagyvállalatok szakemberigénye indokolta: szükség volt mérnökökre, hogy helyt tudjanak állni a piaci versenyben.

Takács Balázs - ügyvezető igazgató, TDK Hungary Components Kft.
"A tapasztalatok nagyon jók, csak pozitív dolgokat tudunk elmondani. Azok, akik elkezdték a képzést az egyetemben és nálunk részesültek duális képzésben, sok ilyen kollégával rendelkezünk, akik a karrierjük különböző lépcsőfokán megtalálhatók vállalatunknál."

A köszöntő beszédeket követően a duális képzésben részt vevő hallgatók aláírták szerződéseiket a partnercégekkel: az Ames és az Opel 1, a BPW négy, a Schaeffler 18, a TDK 5 elsőévest fogad. A duális képzésben már az első félévben vállalati gyakorlaton vesznek részt a hallgatók, így a szakma mellett a munkakultúrát is megtanulják.

Takács Bonifác Barnabás
"Ez nagyon fontos, mert ha valaki munkahirdetést lát, mindig 1-2 év tapasztalatra szükség van. Nekünk nagy előny, hogy 3,5 év munkatapasztalatunk lesz itt a duális képzésben."

Az ünnepség részeként az ELTE Informatikai Kara együttműködési megállapodást írt alá az ipari automatizálás-technika terén tevékenykedő Festo Kft.-vel. A jövőben kölcsönösen segítik egymást az oktatásban, laborgyakorlatokban. Végezetül átadták az egyetem B épületének második emeletén a TDK hallgatói sarkot, amely a diákok kényelmét szolgálja - itt megpihenhetnek és tanulhatnak is.