Új kiállítás nyílt a múzeum Kőtárának előterében. A Berger és a Németh családok ajándékozták műkincseiket az intézménynek. A tárlat egy több mint 100 éve működő ötvös dinasztia történetébe enged betekintést.
Kelbert Krisztina - történész, osztályvezető, Savaria Múzeum
“Egy olyan ötvözet, amely egy család történetét, az ötvösség történetét, illetve egy olyan művészettörténetet mutat be, amely ennek a családnak az enteriőrjébe, a mindennapjaiba, az egész 20. századot átívelő életmódjába nyújt betekintést. Neorokokó bútorokat, a honi Vas megyei képzőművészet jeles darabjait mutatja be és a családnak állít emléket.”
A megjelenteket Csapláros Andrea, a Savaria Múzeum igazgatója köszöntötte, majd Nemény András emlékezett B. Németh Lászlóra, akit személyesen is ismert.
Nemény András polgármester
"Hihetetlenül jó humora volt, és akivel mindig élmény volt beszélgetni, egy társaságban lenni, aki egyébként amellett, hogy egy jó ember is volt, társadalmi szerepvállalást is mindig űzte, akár legyen szó kultúráról, művészetről, vagy sportról, a város mindig számíthatott rá."
Az idei volt a 21. Múzeumok Éjszakája. 9 helyszínen várták programok az érdeklődőket. Most először a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet is csatlakozott: körtúrát és bemutatókat szerveztek.
Az érdeklődők rabszállító buszokkal is megérkezhettek a börtönbe. Összesen majdnem 200-an regisztráltak a programra.
Kovács Delinke
“Azért valljuk be, nem mindennap lát ilyen intézményt az ember, illetve szerintem abból a szempontból is fontos, hogy nekem egy kicsit ilyen társadalmi érzékenyítés is benne van ebben, hogy mondjuk így a Büntetés Végrehajtási Intézet nyitott volt arra, hogy akkor úgymond külsősöket, civileket is fogadjon.”
A modern büntetőintézet után akár a régi vármegyei börtönt is felkereshették a Levéltár pincéjében. Itt meg lehetett nézni az egykori kínzóeszközöket, és a szabadulószobából is megpróbálhattak kijutni. Egy mondatot kellett megfejteni.
A Smidt Múzeumban előadásokat tartottak, még az is kiderült, hogy Petőfi Sándor egyik kedvenc étele a fekete kenyér volt. Kézműves foglalkozásokon és társasjátékokban is részt lehetett venni.