Budapesten hatodik alkalommal, Szombathelyen másodszor szervezik meg a francia film ünnepét. Március 3-tól 15-ig összesen 11 alkotást láthatnak a nézők, köztük a Saul fiával az Oscarért versengő Mustangot, a menyasszonyszöktetés körül bonyológó Geronimót vagy a századelőn játszódó Egy szobalány naplója című filmet. A kínálatból kiemelkedik az első feketebőrű cirkuszi sztár történetét feldolgozó Csokoládé és Jean-Jaques Annoud Ázsiában játszódó filmje, a Farkastotem.
Mayer Rudolf - mozgókép szakági vezető, AGORA
"A francia film minden évben nagyon erős Európában. Míg itthon 10-15 nagyjátékfilm készül, Franciaországban közel száz. Elég nagy a merítés, nagyon jó a támogatási rendszerük, és mindig akad 10-15, ami a nemzetközi moziforgalomba is bekerül, és egyik jobb, mint a másik."
Szerdán este telt ház előtt vetítették a Saul fiát. Nemes-Jeles László Oscar-díjas filmjét ezúttal a Szombathelyi Egyházmegyével közösen szervezett, Az irgalmasság arcai sorozat keretében láthatták a nézők. A széria apropója az, hogy a katolikus egyház az irgalmasság évét ünnepli idén.
Molnár János - püspöki titkár, szervező
"Azt próbáltuk megnézni, hogy vajon a vetítővászon megjeleníthető-e valahogyan embereken keresztül, tapasztalható-e a világban az irgalom, vagy tényleg ahogy az a tegnapi film is mutatta, a kegyetlenség diadalmaskodik, vagy vannak, akik a hit révén az irgalmasságban tudnak diadalmaskodni."
A sorozat következő darabja jövő szerdán A sziget című film, amely egy fiatal orosz katona kálváriáját meséli el, március 16-án pedig a Marie történetét vetítik, amelynek főhőse egy siketen és vakon születt apáca a 19. század végi Franciaországban. Az előadásokat beszélgetés követi majd.