Több mint 200 diák és tanáraik a Holokauszt és a ruandai népirtás eseményeit feldolgozva készítettek a művészet és a vizuális szemléltetés eszközeivel látványos és elgondolkodtató alkotásokat.
Vágvölgyi András - médiapedagógus, Művészeti Szakgimnázium
"Az eddigi együttműködéseink közül ez volt talán a legkomolyabb, legmélyebb, legtartalmasabb és azt gondolom, hogy itt a kiállítás is bizonyítja, hogy a létrejött munkák, alkotások, termékek formájában a legizgalmasabb anyag és együttműködés."
A Művészeti Szakgimnázium 5 másik magyarországi oktatási intézménnyel együtt vett részt ebben a nemzetközi projektben. A művek közös kiindulópontjai a történelmi-társadalmi tragédiák résztvevőinek, a barátoknak, szomszédoknak az események megtörténésében játszott szerepe, felelőssége. Az alkotások is ezt a gondolatot próbálták megidézni a művészet eszközeivel.
Keresztes Ádám
"A képrészleten látszik, hogy a csésze, mint ugye a polgári nyugalom jelképe, ugye ez az idil és a kilátás az utcára, ahogy az embereket viszik el tömegével deportálni és ezeknek az ütköztetése."
A kiállítás október 27-ig tekinthető meg a Művészeti Szakgimnázium nyitvatartása alatt az iskola földszinti társalgójában.