Az élelmiszer-biztonság célja: a termelés és a forgalmazás teljes folyamatában biztosítani azt, hogy az élelmiszer nem veszélyezteti a fogyasztó egészségét, ha azt a rendeltetési célnak megfelelően gyártják és fogyasztják.
Bognár Lajos országos főállatorvos, helyettes államtitkár, Földművelésügyi Minisztérium
„Ma Magyarország élelmiszer-biztonsági helyzete nagyon jó. Európai összehasonlításban is nagyon jó. Az Economist nevű közgazdasági lapnak van egy food security index nevű évente kiadott tanulmánya, amelyben a magyar állat-egészségügyi szolgálat, a magyar élelmiszer-biztonság minden paraméterében 100 százalékos teljesítményt nyújt.”
A szakember szerint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a területi kormányhivatalokban működő élelmiszerlánc-biztonsági főosztályok képesek arra, hogy a meglévő problémákra, illetve az újonnan jelentkező kockázatokra hatékonyan reagáljanak. Az országos élelmiszerlánc-biztonsági stratégia egyrészt a hatósági munka erősítését tűzte ki célul, másrészt fontos feladatai vannak a fogyasztóknak is.
Bognár Lajos országos főállatorvos, helyettes államtitkár, Földművelésügyi Minisztérium
„Az a legfontosabb és a NÉBIH szempontjából, hogy olyan társadalmi tudatformálást tudjunk végrehajtani, amely azt eredményezheti, hogy a vásárlók tudatosan keressék a minőségi termékeket. Az ár mellett figyeljék azt is, hogy milyen élelmiszereket fogyasszanak, hogy az számukra, amelyek számukra egészséges-e, illetve ezáltal biztosítja, illetve az étkezés által biztosítja egészségünket.”
Az elmúlt időszakban hazánkban nem voltak jelentős problémák, ám ha ilyenek előfordulnak, akkor azt nyilvánosságra hozzák. Ezzel is a fogyasztók figyelmét szeretnék felhívni arra, hogy mire kell különösen figyelniük.