Szorgos diákujjak tűzik, varrják, vasalják a textilt a ruhaipari tanműhelyben. 41 szakmában országosan több mint ötezer diák vett részt a Szakma Sztár Fesztivál elődöntőjében. Az írásbeli forduló után a könnyűipari szakmák előválogatóján 17 tanuló mérte most össze tudását Szombathelyen.
Sümegi Brigitta - tanuló, SZMSZC Oladi Szakgimnázium
Inkább a részfeladatok nehezek benne, én úgy mondanám, mert olyan blézert kaptunk, ami könnyebb fajta, de amilyen részfeladatok vannak benne, azok nehezebbek. Pl. a zseb elkészítése okozott nekem némi problémát, aminek többször nekiálltam, hogy jobban sikerüljön, de remélhetőleg a végeredmény majd jó lesz.
Bukvai Albertné a Szakma Sztár Fesztivál országos versenyfelelőse a könnyűipari ágazatban, ő állította össze a feladatokat. A diákoknak műszaki leírások és mintadarabok alapján kellett elkészíteni a készterméket.
Bukvai Albertné - gyakorlatioktatás-vezető
A női szabók blézert, szoknyát és lakástextilt fognak készíteni, a férfiszabók nadrágot, férfi mellényt és szintén egy lakástextilt, mert a mostani szabó szakmában a lakástextil készítés is vizsgakövetelmény. A bőrdíszművesek pedig mindehhez passzoló táskát, a férfinadrághoz pedig derékövet fognak majd készíteni különböző díszítésekkel.
A versenyt felügyelő zsűri elnöke elmondta, hogy az összetett feladattal az a cél, hogy a diákok minél jobban elsajátítsák és értékeljék is a szakmát.
S. Hegyi Lucia - divattervező
30 éve én szakmunkásként végeztem egy ruhagyárban. Hittem az álmaimban, meg kell tanulni szabni-varrni, és utána lehet alkotni, és álmodozni. Hosszú távú célunk továbbra is ez, hogy a könnyűipart, ezt a gyönyörű szakmát minél több fiatal próbálja meg elsajátítani, megszeretni.
A Szombathelyen megtartott országos előválogatón legjobb eredményt elérő női-, férfiszabó, valamint bőrdíszműves tanulók képviselhetik szakmájukat a Szakma Sztár Fesztiválon.