A programot 2009-ben hívta életre a Down Egyesület a befogadó nevelés elterjedéséért. A kezdeményezéshez korábban több nagyváros csatlakozott, eddig mintegy 10 ezer gyermek vett részt a programban. A KLIK tankerületi igazgatója szerint ez remek alkalom arra, hogy Szombathelyen is felszámolhassuk a társadalmi gátlásokat a fogyatékkal élőkkel szemben.
Fodor István - tankerületi igazgató, KLIK
"Ez az a kör, ahol elsődleges lehetősége és terepe lehet annak, hogy a fiatal generációkat megismertessük azzal, hogy milyen élethelyzetek vannak, hogy megtanítsuk, rávezessük őket arra, hogy aki valamiben hátrányt szenvedett, az nem feltétlenül más ember, csak más lehetőségei és más feltételei vannak."
Az egyesület 2015 márciusában indította útjára a játékot azzal a céllal, hogy a többségi társadalom tagjai megtapasztalhassák: egy Down-szindrómával élő hogyan tud másokkal együtt dolgozni különböző feladat megoldásakor. A kialakított hármas csoportokban a baseball sapkás embereknek nehezített feladatokat kellett megoldaniuk, amiben a többiek segédkeznek.
Többek között azt is illusztrálták - pillecukor segítségével - milyen nehézségei vannak a szűkebb szájüreggel rendelkező Down-szindrómásoknak a szavak képzésénél.
Kisari Károly - elnök, Down Egyesület
"Itt most a pedagógusokkal játszuk ezt, akik remélhetőleg nagy számban részt fognak venni a programban. Így ők is fogják érezni, hogy amikor ott fog ülni a padsorukban egy fogyatékkal élő gyerek, akkor hogyan kommunikáljanak, hogyan kérjenek számon tőlük."
Az egyesület elnöke hozzátette: ha sikerül az érdeklődést felkelteni a fogyatékkal élők iránt, és kellőképpen nyitottá válik a többségi társadalom, az emberek könnyebben szert tesznek arra a rutinra, amivel kezelni tudják a fogyatékkal élőkkel való kommunikációt és tanulást.