A Szombathelyi Egyházmegye szervezte meg a szociális ágazatban működő intézmények és dolgozóik találkozóját. Vas és Zala megyéből érkeztek résztvevők. Köszöntőjében Székely János megyéspüspök kiemelte: az emberiség első, mindenki számára nyitott szociális hálózatát Kis-Ázsiában keresztények hozták létre, ez az örökség pedig kötelez, ezért vállal szerepet az ágazatban az egyház ma is. A kereszténység minden emberben, így az idősekben, sérültekben is Isten képmását látja, egyúttal az örök élet reményét adja az embereknek.
Székely János megyéspüspök
- Úgy gondolom, hogy tud hozzáadni a keresztény szív a szociális gondoskodáshoz. Ennek a konferenciának az egyik célja, hogy ahhoz a társadalmi párbeszédhez, ami folyik a szociális intézményekről és azoknak a fenntarthatóságáról ahhoz mi is hozzátegyünk. Ezzel a keresztény fantáziával, keresztény szívvel amelyből valaha történelmünk első szociális intézményei megszülettek.
Csizi Péter helyettes államtitkár arról beszélt, hogy lépéseket kell tenni a szociális ágazatban jelentkező munkaerőhiány kezelése, a bérek, a munkakörülmények javítása és az utánpótlásképzés érdekében.
Csizi Péter, szociális ügyekért felelős helyettes államtitkár, Belügyminisztérium
- Ha nem nyúlunk hozzá a képzésekhez, ha nem igazítjuk a fiatalokhoz, a fiatalok elvárásaihoz a képzéseinket, a képzések megnevezésé, az oktatás módszertanát nem fogjuk tudni biztosítani a jövő szakembereit, hogy beáramoljanak a területünkre.
A szociális szektorban is fontos a fenntarthatóság, erről Vajda Norbert, a Katolikus Szeretetszolgálat főigazgatója beszélt. Előadásában kitért a bérekre, az oktatásra, az együttműködésre más ágazatokkal, a szektor érdekérvényesítő képességének javítására, a családok, fiatalok megszólítására és az innovációra. A konferencia kerekasztal beszélgetéssel és fórummal zárult.