A család, mint erőforrás került az idei, 21. Szociális Hét programsorozatának fókuszába. Előadások, műhelybeszélgetések, filmvetítés és többek között interaktív, érzékenyítő délután is szerepel a szakmának és a nyilvánosságnak is szóló rendezvény kínálatában.
Pósfainé Sebestyén Bianka intézményvezető, Szombathelyi Egyesített Bölcsődei Intézmény
Van, volt, vagy lesz család, vagy legalább mindenki elképzel valamit a családról. Ezenkívül a családban van a legnagyobb erő. Onnan merítjük a vígaszt, ott van a menedék, oda tér vissza mindenki. Úgy gondoltuk, fontos erről beszélni, és arról is, hogy a családokat megerősítjük.
A Szociális Hét ünnepélyes megnyitóján a város polgármestere köszönetet mondott a szociális szféra dolgozóinak, kiemelte, Szombathelyen jól működik a segítő rendszer.
Puskás Tivadar polgármester, Szombathely
Egy közösségnek az erejét az adja meg, hogy hogy bánik a rászorulókkal. Mi itt Szombathelyen – büszke vagyok erre – a rászorulókat igyekszünk segíteni.
A család nem probléma, hanem erőt, biztonságot adó háttér – hangsúlyozta a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár a rendezvényen. Ahhoz, hogy az anyák vissza tudjanak térni a munka világába nem csak a bölcsődék számának növelésére, hanem a kisgyermeknevelő dolgozók megbecsülésének növelésére és szakmai fejlesztésére is szükség van. Felsőfokú végzettség, nyelvismeret és zenei képzettség megszerzésére hamarosan egy másfél milliárdos pályázat nyílik meg – jelentette be Novák Katalin.
Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár, EMMI
A bölcsődék fenntartói pályázhatnak arra, akár 60 millió forintos egyéni összeg erejéig, hogy a saját bölcsődei dolgozóik képzését biztosítsák. Szeretnénk felkészíteni a felsőfokú végzettséggel nem rendelkező bölcsődei dolgozókat arra, hogy el tudják végezni ezt a képzést.
A Szociális Hét rendezvénysorozata pénteken este gálaműsorral zárul, ahol a hagyományoknak megfelelően a szociális területen dolgozók kitüntetéseket vehetnek át.