Gyerekektől vártak írásokat a Szent Márton jubileumi évben ahhoz a pályázathoz, amely egy könyvbemutatóval zárult nemrég.
Farkas Csaba - igazgató, Szülőföld Könyvkiadó
“Ennek a programsorozatnak a keretén belül kiírtunk egy meseíró pályázatot, Kalandozásaim Szent Márton korában címmel, alsós és felső tagozatos általános iskolások részére. Szerencsére nagyon-nagyon sokan jelentkeztek, rengeteg szép komoly pályamű született. A zsűri nagyon szigorú volt. Körülbelül negyven mesét választottak ki arra érdemesnek, hogy abba a könyvbe, amit be is mutatunk, hogy ebben megjelenjen.”
Az ókorban játszódó, Szent Mártont idéző történeteket küldhettek be a gyerekek, akár a fantáziájukra hagyatkozva, akár komoly kutatómunkát végezve. A könyvet a zsűri elnöke, Devecsery László író-költő méltatta, majd a zsűri egyik tagja beszélt a résztvevőkhöz.
Tóthárpád Ferenc - író-költő, a zsűri tagja
“Abban az időben, amikor mi kezdtük az írást, álmainkban sem szerepelt, hogy ilyen szép könyv születhessen. Nagyon nagy dolog.”
Az igazán jó tollúak díjazásban részesültek. Az alsó tagozatos pályázók közül a negyedik osztályos Géczi Lili írása bizonyult a legjobbnak, aki meséjében Márton lova helyébe képzelte magát.
“Csikókorom óta arról álmodoztam, hogy a hadseregben dolgozhatok majd, híres csatákban vehetek részt, és jobbnál jobb, ügyesebbnél ügyesebb vitézekkel a hátamon vágtatok a győztes csapatok élén.”
A felső tagozatosok meséi közül a nyolcadikos Baján Dávid munkáját találta legjobbnak a zsűri. A házigazdák díjazták a legaktívabb iskolát is: a pályázatra a Brenner János-iskolából küldték be a legtöbb írást. A megjelent kötetből minden kis szerző hazavihetett egyet.
Hírek
Szent Márton pályázat gyerekeknek
Szent Márton korát idéző meseíró pályázatot hirdettek a jubileumi év kapcsán, amelyre általános iskolás gyerekek küldhették be írásaikat. A legjobbakat kötetbe rendezték, és mesekönyv formájában ki is adták.