Szent Kvirinre emlékezett a város vasárnap. A Savariában 1700 évvel korábban mártírhalált halt püspök emlékére szentmisét mutatnak be, majd mártíromságának helyszínén, az Óperint utcai hídnál folytatódott az ünnepség.
Gyürki László - pápai prelátus, körmend-nádaljai plébános
"Híveknek a mai napon szép számmal jöttek össze, hogy megünneplejék és emlékezzenek egyrészt az ő tanúságtételére, másrészt, hogy erőt merítsenek az ő példájából és legfőképpen vértanúságából."
A mártír püspököt 303. június 4-én Savariában ölték meg, miután nem volt hajlandó hitét megtagadni. Nyakába malomkövet kötöttek, és a Perintbe lökték.
Csapláros Andrea - igazgató, Savaria Megyei Hatókörű Múzeum
"Ami nagyon fontos Quirinus történetében és Quirinus halálában, hogy mivel ő egy rendkívül befolyásos püspök volt és hogy itt itélték el Savariában ez azt jelenti, hogy a Savaria kereszténység abban az időben már nagyon erős volt és egy elrettentő pélát szerettek volna statuálni."
Gregersen-Labossa György evangélikus lelkész emlékbeszédében kiemelte: Quirinus az egyetemes keresztény egyház mártírja, vagyis minden megkeresztelt ember példaképe Krisztus követésében.
Ágh Ernő - világi elnök, Szombathelyi Szent Kvirin Szalézi Egyházközösség
"Szent Kvirin a mai kor emberének is üzen, hiszen példaértékű olyan szempontból, hogy életét adta hitéért. A mai embernek is ha még szerényebb értelemben is de az igazság mellett, a becsület mellett a tisztesség mellett, a jó erkölcs mellett, a jó érték mellett ki kell állni."
A megemlékezést koszorúzás követte az Óperint utcai emléktáblánál. A látogatók soraiban soproni zarándokok is voltak.
Payrits Ferenc
"Sopronból jöttünk. Sopronban van egy híres hely, ahova kötődik Szent Quirinusnak az utolsó útja, Scarbantiából, tehát az akkori, az antik Sopronból a mai Szombathelyre az akkori Savariába, reggel indultunk Sopronból és most értünk ide."
A szalézi templom udvarán felavatták és megáldották az új centenáriumi pavilont.