Szent György napja a tavasz visszavonhatatlan kezdetét jelzi, ekkor hajtották ki először az állatokat téli szálláshelyükről a legelőre. Szombathelyen a 16. század vége óta tartanak vásárt ezen a napon. Ahogy akkoriban, úgy most is az ország minden részéből érkeztek árusok. A vásár ma is őrzi magyar termékeket kínáló, kézműves jellegét.
Horváth Sándor - a Vasi Skanzen vezetője
"Nem csak a népi iparművészeti kézműves kínálatot szeretnénk láttatni, hanem mindent, ami házi, bio, kézi és natúr, lekvár, és minden, ami ebbe a körbe beletartozik."
Mindenféle kézzel készült terméket meg lehetett találni a szappantól a csokoládén, fajátékokon, kerámiaedényeken át a szőttesig. Török Emőke kaposvári iparművész harminc éve készít rongybabákat és állatfigurákat, először árul a szombathelyi vásárban.
Török Emőke - iparművész
"Elő van készítve, itt befejezgetem. Kihímezem a szemét, száját, ruháját felvarrom. Igazán gyerekkézbe való babácskák, szerthetők, moshatók, szokták szeretni."
Különféle dobokkal ismerkedhettek a gyerekek a RitMozaic zenekar hangszerbemutatóval egybekötött koncertjén. De akinek kedve volt kézműveskedni, papírsárkányt is készíthetett. Odébb hagyományőrzők adtak ízelítőt a régi korok harcászatából.
Poszpisil Barnabás - Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület
"10. századdal foglalkozunk, gyalogosok vagyunk, magyar, rusz, bajor harcászatot láthatnak."
"Csiklandoz viccesen, csikamaka, csikamaka."
Bábszínházi előadás, néptáncosok és népzenészek szórakoztatták a vásári forgatagot két napon át.