Tartottak már egy programismertető sajtótájékoztatót nemrég a jubileumi, 10. Savaria Filmszemléről, akkor a szervező Savaria Filmakadémia Egyesület elnöke még nem árulta el a szakmai konferencia programját, és homály fedte az életműdíjasok kilétét is, most azonban mindkét információt megosztotta a sajtó képviselőivel. Lovass Tibor úgy fogalmazott: időszerű téma és informatív előadások jellemzik az idei konferenciát, ahol elsősorban a digitalizáció hatásait vizsgálják a művészet és média vonatkozásában - neves előadók beszélnek médiatudatosságról, médiaszabályozásról, mesterséges intelligenciáról és a magyar filmipar aktuális trendjeiről.
Lovass Tibor - elnök, Savaria Filmakadémia Egyesület
"Az internet világa milyen hatással van az emberekre, hogy érzik ott magukat, milyen előnyöket használnak ki, milyen veszélyek, nehézségek leselkednek rájuk, ezért örülök, hogy a médiahatósághoz csatlakozott a művészeti akadémia kutatóintézete, a Moholy-Nagy egyetem, innen is jönnek előadók."
Lovass Tibor arról is beszélt, hogy Filmfesztiválkörkép címmel megjelent a 2021-es filmszemle konferenciakötete, ami a hazai filmes mustrák történetét foglalja össze. Az idei szemlére 124 film érkezett be, 64 órányi anyag, ebből 18 órát vetítenek le a Jávor Pál-teremben. A mustrának május 10. és 12. között a belvárosi mozi ad otthont, a díjátadó gála pénteken 15 órakor kezdődik. Soha ennyi díj nem talált még gazdára, mint most. Két életműdíjat is átadnak, Ternovszky Béla rendezőnek, a Macskafogó alkotójának, és Eperjes Károly színművésznek a Csendhez szokott szív című, istenkeresésről szóló sorozatáért. Az említett filmeket le is vetítik, és közönségtalálkozót szerveznek az életműdíjasokkal. Átadják a legjobb néprajzi témájú filmért járó Schmidt Éva díjat, kitüntetik a legjobb diákfilmeseket és a kategóriagyőzteseket. A nyitónapon pedig a TIT székházban filmes szakmai programot szerveznek diákoknak, ahol alkotókkal lehet beszélgetni a szakmáról. Részletek a savariafilmszemle.hu oldalon.