"A szolgáló szeretet három évtizede" címmel 35 tabló mutatja be a karitász tevékenységét a kezdetektől napjainkig. Megelevenednek a kárpátaljai árvíz, a vörösiszap katasztrófa és a tavalyi horvátországi földrengés képei, ahol az önkéntesek több kamionnyi adománnyal és fáradhatatlan munkájukkal segítették a károsultakat.
"A Szombathelyi Egyházmegyének egyik nagy büszkesége a karitász, Magyarország legaktívabb, ötletekkel teli, sok-sok rászorulót segítő intézményekkel, amiért nagyon hálás vagyok."
88 plébániai karitász csoportban 800 önkéntes dolgozik. Székely János megyéspüspök úgy fogalmazott: Jézus álmát szeretnék megvalósítani a karitász munkáján keresztül.
Székely János - megyéspüspök
"Egy igazságosabb világ építőköveit szeretnénk letenni. Nem csak adunk, amikor a szegény felé kinyújtjuk a kezünk, de rengeteget kapunk. Megtelik a szívünk örömmel, életerővel, derűvel."
A megyei közgyűlés elnöke oklevéllel ismerte el a szervezet odaadó karitatív tevékenységét, és hosszan sorolta újszerű kezdeményezéseit a Hársfa Háztól a Fair Play kávézóig.
Majthényi László - elnök, Vas Megyei Közgyűlés
"Ennek a kezdeményezésnek a gyümölcsét egyre többen élvezhetik, érezhetik, hogy értelme van az életüknek, annak a tevékenységnek, amit végeznek."
Bebes István, Körmend polgármestere reményét fejezte ki, hogy aki végignézi a kiállítást, ráébred, mennyire fontos a rászorulók segítése. Kiss László esperesplébános szerint a karitász lelke Győrvári Edith néni volt, motorja pedig ma is Tuczainé Régvári Marietta.
Tuczainé Régvári Marietta - igazgató, Szombathelyi Egyházmegyei Karitász
"Talán az egyik legszebb dolog a Kríziskamra mintaprojekt, hét intézményben 400 megváltozott munkaképességű embernek tudunk munkát adni, és itt 400 családról beszélünk."
A tablókiállítást év végéig az egyázmegye számos pontjára elviszik, a következő állomás Szentgotthárd lesz.
Hírek
Szabadtéri vándorkiállításon mutatkozik be a 30 éves egyházmegyei karitász
Szabadtéri tablókiállítás mutatja be a 30 éve újjáalakult Szombathelyi Egyházmegyei Karitász szerteágazó tevékenységét Körmend Fő terén. Fotók és rövid szövegek szólnak a katasztrófahelyzetekről, ahol az önkéntesek időről időre helytálltak, a rászorulók segítéséről, a nardai gyermektáborról és az intézményekről, melyekben a szervezet 400 megváltozott munkaképességű embert foglalkoztat.