A nappali központ második emeletén alakították ki a sószobát, ami egyúttal pihenő- és relaxációs helyiség is. A szürke tömbök Erdélyből, a parajdi sóbányából származnak, a sárga téglák himalájai sóból készültek. Egy ventillátor keringeti a sós levegőt a térben, amit a foglalkozások ideje alatt belélegezhetnek az itt tartózkodók.
Király Endréné - terápiás munkatárs, FÉHE
"Próbáljuk úgy alkalmazni, hogy naponta minden fiatal bekerüljön ebben a szobába, mert csak négyen tartózkodhatunk. Ez egy új dolog, reméljük a jövőben bővíteni tudjuk, és akkor még többen, akár a város többi fogyatékos fiatalja is igénybe veheti."
30-40 percet kell eltölteni a szobában, hogy a só jótékony hatása érvényesüljön. Enyhíti a felső légúti panaszokat, csillapítja a köhögést, az allergiás és asztmatikus tüneteket. A szobát Puskás Tivadar polgármester is megtekintette, aki orvosként is beszélt a sóterápia előnyeiről. A sószoba két nap alatt elkészült, ezzel tovább bővült az intézmény által nyújtott ellátási formák köre.
Németh Klára - ügyvezető, FÉHE
"Komplexxé válik a nappali ellátás, vízágy, masszázsfotel, akadálymentes számítógépőek segítik, hogy a nappali szolgálat ellátottjai mindenre megoldást kínáló ellátást vehessenek igénybe."
A jövőben még egy levegőporlasztó berendezést is felszerelnének, amivel tovább fokozható a sós levegő jótékony hatása. A fejlesztés egy hárommillió forint értékű pályázat keretében csaknem félmillió forintból valósult meg. Az összeg másik részét programok szervezésére fordítják: májusban horgásznapot tartanak a Csónakázó-tónál, nyáron egészségnapot és szemétszedési akciót rendeznek egészséges és fogyatékkal élő emberek részvételével.