"Úgy ám, pontosan úgy illeszkedik. Oda való."
Sírt bonthattak és az emberi csontváz felépítésével ismerkedhettek a gyerekek a régészet napi programok egyik állomásán. A Gothard-iskola negyedikesei a kutatók által használt kézi szerszámokat is kipróbálhatták.
Talátovits Katalin
"Ásót, ilyen kisebb kiemelőt, és ecsetet, megtanultuk, hogy ezt ki kell ásni."
Juhász Rebeka
"Nekem az tetszett, hogy megláthattam a csontokat, és olyan érekességeket tudhattunk meg, amiket még nem tudtunk."
A hagyományőrző bemutatóból kiderült, vajon mit ettek, ittak, és milyen fegyverekkel harcoltak a római legiósok. Kicsit odébb a fémkeresőt foghatták kézbe a gyerekek.
Így kutatják át előzetesen a lelőhelyeket, a készülék megbízhatóan jelzi a vasból, színesfémből készült tárgyakat.
Czömbör János
"Kézi szerszámokkal leveszünk egy réteget, és utána újból átnézzük fémkeresővel."
A Magyar Régész Szövetség 2014-ben rendezte meg először a szakmát népszerűsítő országos rendezvényt. Színes programokon igyekeznek megismertetni a nagyközönséggel, milyen sokrétű és izgalmas a régészek munkája.
Mohácsi Bori - régész
"Elsősorban a római korról van szó, a gyerekek hat állomáson ismerkedhetnek, de nem csak korszakspecifikusan a római korral, hanem vannak régészettel, a régészet módszerével kapcsolatos állomások."
"Női fejjel díszített hajtű."
A csoportok tárlatvezetésen vettek részt, megismerkedtek az Iseumban előkerült római leletanyaggal, feladatlapot töltöttek ki, és (12:39) színes mozaikot rakhattak.
Hírek
Régészet napja
A múlt sötét oldala, boszorkányság, mágia, halottkultusz - ezek a régészet napjának központi témái idén. Országszerte húsznál is több helyszínen népszerűsítették a tudományágat tárlatvezetésekkel, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal. Szombathelyen az Iseumba várták az érdeklődőket délelőtt gyerekprogramokkal, délután pedig tudományos előadásokkal.