Csak egy okostelefont kell a tábla elé tartani, megvárni, amíg a készülék egy erre szolgáló alkalmazás segítségével felismeri a qr kódot, és máris olvasható magyarul, valamint további három nyelven a Vaosz-udvarbeli óriási Millenniumi falfreskó története. A Szombathelyi Szépítő Egyesület újabb információs táblát helyezett ki a belvárosban, amelyet egy sajtótájékoztatón mutattak be.
Bődi Lívia - elnök, Szombathelyi Szépítő Egyesület
“Most 2016-ban felújításra került, ugyanúgy, mint a hozzá tartozó 4 db információs tábla, amelyet a Szépítő Egyesület az önkormányzat támogatásával készített el. És úgy gondoltuk, hogy magának a falfreskónak a történetét is valahogyan meg kellene írni és közre kellene adni, mert ugyanolyan ismeretlen mindenki számára, mint a Szombathelyi polgárok szoborcsoportnak a története.”
A városháza elé már augusztusban kikerült a qr kódos tábla, amit azóta már pótolni is kellett, ugyanis a kihelyezés után nem sokkal megrongálták. Mindkét táblát a Szent Márton jubileumi év programjaihoz kapcsolódóan készíttette el az egyesület. A munkában sokan önkéntesként vettek részt, akárcsak a qr kód készítője.
Simon Ádám - tag, Szombathelyi Szépítő Egyesület
“Úgy gondolom, hogy a mai informatikai megoldásokat minél szélesebb körben kell kihasználni, és ez a két tábla, illetve ez a második tábla is már mutatja ezt a modernizálást.”
A belváros önkormányzati képviselője sem először járul hozzá a környék szépítéséhez.
Takátsné Tenki Mária - önkormányzati képviselő, elnök, jogi és társadalmi kapcsolatok bizottsága
“Az elmúlt évben önkormányzati képviselői keretemet szántam arra, hogy a faliképet, ami Közép-Európa legnagyobb fali képe, és a városunk történetét mutatja be, megfelelő módon helyreállítsuk. Ezt követően most a Szépítő Egyesület és a Hefele iskola ismételten összefogott, hogy az általuk felújított táblákon kívül qr kódot helyezzenek el.”
A körzet képviselője idén további jelentős összeget szánt az ügyre: padokat és szeméttárolót helyeztetett ki a tábla közelébe.