Nagy Gergely a Váci Mihály Általános Iskola diákja volt. Tanulmányai elvégzése után egy ideig rendszergazdaként dolgozott az intézményben. Mindig érdekelte a művészet, először hobbiból alkotott, aztán egyre-másra jöttek a felkérések. Ma már elismert könyv- és társasjáték illusztrátor. Digitálisan készített műveivel tért vissza egykori iskolájába, amely honfoglaláskori karaktereket idéz a saját elképzelései alapján. A kiállítása a Portrék a sztyeppérőlâ címet kapta.
Nagy Gergely - illusztrátor
Engem is érdekelt gyerekként a történelem, vagy nem is a történelem, hanem az, hogyha láttam volna ilyet gyerekként, hogy ilyen figurák, el tudom őket képzelni, nem csak a törikönyvben egy-egy rajz van, vagy egy-egy régebbi ábrázolás, hanem látnék ilyet, akkor engem is érdekelne, hogy "hú, milyen menő figurák ezek", meg, hogy nem mindegyik ugyanúgy néz ki egy-egy grafitrajzként, hanem magában el tudja tenni valami olyan módon is ezeket a középkori karaktereket, népvándorlás korabeli figurákat, hogy így is nézhettek ki, nem csak rajzok, amiket a törikönyvben lát, mert azzal nehezebb azonosulni.
A tárlat láthatóan elnyerte a gyerekek tetszését: a megnyitó után körbesereglették az alkotót, és csak úgy záporoztak a kérdések.
Princz Bence Tibor
Én nagyon sokat szoktam rajzolni, és nagyon érdekelnek a képei, mert én nem is tudtam, hogy ipadről meg digitális eszközökről lehet ilyen szépeket rajzolni. Most éppen megkértem a Gergőt, hogy esetleg a telefontokomra tud-e festeni ilyen animés képeket, és igent mondott, úgyhogy azt is nagyon várom, és legjobban azért érdekelnek a képei, mert engem megfog. Például ott van az a majmos kép, mikor az ember a kezében tartja a majmot, és az nagyon ilyen elgondokodtató, mert igazából mi is majmokból vagyunk, hiszen az evolúció így alakult.
A kiállítás ismeretterjesztő céllal is készült - a képek alatt rövid ismertetőt lehet olvasni többek között a jurtáról és a honfoglaláskori hiedelemvilágról is.