Megáradt patak veszélyeztette a falut, az orkán erejű szél pedig autóra döntött egy fát – egy ilyen katasztrófa helyzetre készült fel Bucsu lakossága és az önkéntes tűzoltók novemberben egy gyakorlat keretében.
"Hófúvások, szélviharok, amelyek intenzitása a teljes környezetre kihatnak. Arra a környezetre, amely most már hálózatszerűen összekapcsolódik."
A katasztrófavédelem irányítása alá tartozó polgári védelem a legszorosabb kapocs a lakosság és a mentőszervezetek között – hangzott el a Polgári Védelem Világnapja alkalmából tartott szombathelyi rendezvényen.
Bognár Balázs igazgató, Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
A polgári védelem nem csak feladat, hanem szervezetrendszer is egyben. Az összveszély megközelítés elvén alapulóan igyekszünk előkészülni mindazon rendkívüli eseményekre, amelyek lehetnek: természeti csapás, civilizációs katasztrófa, vagy akár egy ipari baleset, az erre való felkészülés egyrészt tervezési kérdés.
1972. március elsején alakult meg a Nemzetközi Polgári Védelmi Világszervezet, Magyarországon 1992-től tartják meg a Polgári Védelem Világnapját. Szombathelyen idén először a programokat a katasztrófavédelmi igazgatóság a katonatörténeti múzeumban tartotta. Az érdeklődők többek között a szombathelyi bombázás részleteiről is hallhattak előadást.
Pál Ferenc levéltáros, Vas Megyei Levéltár
Tudatosították azt, hogy saját érdekük és életük védelmében nem szabad pánikba esni.
Akkor a lakosságot például háztömbparancsnokok segítették az óvóhelyekre jutni. A polgári védelem fontos feladata, hogy a bajban koordinálja a segítő önkénteseket. A világnaphoz kapcsolódóan a ingyenes tárlatvezetés várta az érdeklődőket a tűzoltótörténeti kiállításon.