Telepítésére csak ritkán adódik lehetőség, hiszen a pisztráng meglehetősen drága, a halneveldék pedig nagy távolságra vannak. Ezek a fogható méretű, szép példányok Lillafüredről érkeztek.
Puskás Norbert - ügyvezető elnök, Sporthorgász Egyesület Vas Megyei Szövetsége
"Azt látjuk és tapasztaljuk, hogy az előző években előnevelt korosztályban 3-4 centis példányokat helyeztünk ki, azok szépen felnőttek, egyes folyószakaszokon jobban megjelentek, a Pinkán kicsit kevésbé láttuk az előneveltek jelenlétét, ezért most próbáltunk nagyobb testű halakat kihelyezni. Októberben kezdődik az ívási időszaka, ha meg tudnak maradni, jövő évben már akár növendék-pisztrángokkal is találkozhatunk."
Mindhárom folyóvízen több szakaszra helyezték ki a 100-100 kg-nyi pisztrángot, hogy a halak maguk találják meg a számukra kedvező környezetet. (27:25) A Gyöngyösön a sebes pisztráng tanösvény sekély, gyorsfolyású részére és a Pinka vaskeresztesi duzzasztott szakaszára is került belőle. Ezeket a halakat elsősorban a sporthorgászat kedvelőinek szánja a szövetség. A pisztránghorgászat időigényes, ugyanakkor élménydús műfaj. Pergetve vagy műléggyel lehet nagy eséllyel horogra csalni.
Szabó Dániel
"Itt sokat kell menni, ez egyfajta sport, keresni kell a halat, különben nem lesz meg. A pontyosok leülnek, várnak, etetnek, nekünk ezt nem kell, felveszünk egy melles ruhát, és irány az ég alja, és keressük a halat."
Április végéig egyetlen vasi folyószakaszon sem szabad megtartani a sebes pisztrángot, így a halak időt és lehetőséget kapnak arra, hogy alkalmazkodjanak a vadvízi élethez. A pisztrángok naponta több kilométert is képesek vándorolni, hogy megtalálják a számukra ideális, táplálékban bővelkedő helyet.
Hírek
Pisztrángtelepítés
Három vasi folyóvízbe telepített összesen 300 kg sebes pisztrángot a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége csütörtökön. A Répce, a Gyöngyös és a Pinka ideális élőhelye ennek a hazai vizekben őshonos fajnak, amely kedveli a vadregényes, oxigéndús patakokat.