Hírek

Pető Ernőre emlékeztek kedden a Markusovszky Kórházban

2017. november 08., 16:51

Felidézték az egykori hadiorvos és kórházalapító magas színvonalú, korát meghaladó egészségügyi tevékenységét. Az ünnepség keretében kiosztották a Pető Ernő-emlékplakettetek is.

Pető Ernőre emlékeztek kedden a Markusovszky Kórházban

A szokásoknak megfelelően a kórház parkjában gyűltek össze az emlékezők. Hadarits Ferenc főorvos idézte fel Pető Ernő megpróbáltatásokkal teli életútját, az egészségügyben végzett példaértékű munkáját. A városi és megyei elöljárók az emlékezés koszorúit helyezték el Pető Ernő szobránál.

Hadarits Ferenc - osztályvezető főorvos, Markusovszky Kórház
"Az orvosi hivatás, a betegek iránt érzett elköteleződése mindig átsegítette és mindig arra biztatta, hogy félre tegye a sértéseket , és a méltatlan helyreállítás után mindig újrakezdte."

Azünnepség a Romhányi teremben folytatódott, ahol Oroszlán György főorvos beszélt Pető Ernőről. Kiemelte, hogy az egykori hadiorvos jelentős eredményeket ért el a nyílt sebek kezelése és a rögzítőkötés alkalmazása terén az első világháború idején.

Oroszlán György - osztályvezető főorvos, Markusovszky Kórház
"Nemcsak a csapatkórházban, hanem a szombathelyi emberbaráti kórházban is végzett műtéteket és az ott kapott honoráriumokat a műtők korszerűsítésére használta fel. Fizichoterápiás gépeket is építtetett és tulajdonképpen évekkel megelőzve korát megteremtette a rehabilitáció alapjait."

Pető Ernő alapította 1929-ben Vasvármegye közkórházát, amelynek első igazgatója volt. A róla elnevezett emlékplakettet idén Szabó László nyugalmazott főorvosnak, valamint az elhunyt Gelencsér József nyugalmazott kórházigazgatónak ítélték oda.