
Baranyai Marietta a Gasztroenterológiai és Belgyógyászati Osztály vezető főorvosa idézte fel előadásában a kórházalapító életútját. Pető Ernő az első világháború alatt ezredorvosként szolgált, majd felkarolva a szombathelyi polgári kórház ügyét, 1929-ben létrehozta az ország akkor legmodernebb fekvőbeteg-ellátó intézményét. A Markusovszky-kórházban 1999 óta szerveznek Pető Ernő-emlékünnepséget, ez alól csak a koronavírus-járvány évei jelentettek kivételt.
Hagyomány már, hogy a Pető Ernő-emlékplakett várományosa előadást tart a megjelenteknek. Ezúttal Döbrönte Zoltán belgyógyász-gasztroenterológus, nyugalmazott osztályvezető főorvos beszélt A kísérleti kutatástól a klinikai jellegű tudományos munkásságig címmel, majd átvette a plakettet Nagy Lajos főigazgatótól. Ugyancsak Pető Ernő-emlékplakettel ismerték el Bokor Nándor belgyógyász munkáját, posztumusz. Őt tartják a gasztroenterológia Vas megyei atyjának, aki fölismerte az endoszkópia jelentőségét. Az emlékplakettet lánya, Bokor Anita vette át.
A Szakdolgozói Életmű Díjat Móricz Józsefné, a szentgotthárdi rehabilitációs osztály intézetvezető ápolója kapta, 47 éve van a pályán, ebből 33-at vezetőként töltött el.
Ezt követően kórházi elismerések, kinevezések átadása következett: három adjunktust és 11 főorvost köszöntött a főigazgató tíz különböző osztályról. Az ünnepség záró mozzanataként jubileumi emlékéremmel tüntették ki a 70, 80 és 90 éves születésnaposokat - 15 orvos vette át az elismerést, köztük Puskás Tivadar mentőorvos, Szombathelyi korábbi polgármestere, és felesége, Mikó Katalin háziorvos.