Hírek

Pető Andrásra emlékeztek Szombathelyen

2016. szeptember 12., 15:09

A konduktív pedagógia, azaz a Pető-módszer megalkotójára, Pető Andrásra emlékeztek Szombathelyen. Az utóbbi 25 évben már közel száz család élete lett könnyebb a híres professzor nevelési módszerének köszönhetően óvodai kereteken belül.

Pető Andrásra emlékeztek Szombathelyen

"Az a mozgássérült gyermek, aki eljut lehetőségeinek határaihoz, már nem sérült" - ez volt Pető András, nemzetközi hírű mozgásterapeuta jelmondata. Az idén 25 éves szombathelyi konduktív óvodai csoport növendékei és családjaik, jelenlegi és volt tanítványok gyűltek össze pénteken a professzor szülőházánál, melynek falán tábla emlékeztet Pető Andrásra.

Antoniné Ringhoffer Csilla - konduktor, kuratóriumi tag, Zonta Alapítvány
"Ez a konduktív pedagógia egy olyan nevelési módszer, ami egy oktatási-nevelési folyamaton alapszik, és a mi kis gyerekeink, akik bekerülnek az óvodába, őket tanulási folyamaton keresztül sajátítják el a saját lehetőségeiknek minél messzebb vitelét."

Pető András 1893-ban született. A konduktív pedagógia kidolgozásával a háború éveiben is a legelesettebbeken próbált segíteni. Ezt az eszmét tűzte zászlajára Szombathely egyik legidősebb civil egyesülete is, amelyet 22 nő hozott létre a rendszerváltáskor.

Puskás Tivadar - polgármester
"A Zonta Club annak idején, 1991 decemberében jött létre és a célja többek között az volt, hogy a mozgássérült gyerekeket segítse. Így kapcsolódik Pető András és a Zonta Club tevékenysége egymáshoz."

Jelenleg az Aranyhíd Nevelési-Oktatási Integrációs Központ Micimackó óvodájában a Pető-módszer elsajátítása mellett egyéb fogyatékkal élő - autista, értelmileg akadályozott - gyermekek támogatására is felkészültek a szakemberek. Pető András emléktáblájának koszorúzását követően a emlékülésen idézték fel a szombathelyi származású professzor munkásságát, valamint a konduktív óvodai nevelés negyedszázados múltját.