"Boncz Balázs - tanár, Derkovits Gyula Általános Iskola: Itt van egy csomóra kötött vízcsap, aztán itt néhány bankkártya."
A pénz ésszerű felhasználásáról beszélgetnek a képek alapján a hetedik osztályos gyerekek.
"Varga Rebeka: Ez a vízcsap még azt is jelentheti, hogy, ha mondjuk elromlik a vízcsapunk, és csöpög belőle a víz, hogy az további kiadásokkal járhat, és, hogy szereltessük meg."
Európai Pénzhét programsorozatának célja az általános és középiskolások pénzügyi ismereteinek bővítése. Idén a takarékosság került középpontba. A gyerekek egyelőre a zsebpénzükön spórolnak.
Rady Gergely
“Büszke vagyok magamra, mert tudom, hogy én, azt a pénzt, azt megtartottam, hosszú évek vagy esetleg hónapok során és én azt nem költöttem el, és én, azt amikor már ott vagyok, akkor el tudom költeni és én akkor boldog vagyok, hogy ezt megtehettem. ”
A programhoz csatlakozó iskolákban ezen a héten több órán foglalkoznak a pénz ésszerű beosztásával, felhasználásával..
Boncz Balázs - tanár, Derkovits Gyula Általános Iskola
“A gyerekekkel beszélgetünk arról, hogyha heti szinten vagy havi szinten kapnak egy “X” összeget, hogy azt ők milyen dolgok megvásárlására költik, hogy őnekik saját maguknak milyen szükségleteik vannak, hogy a takarékossággal megtakarított pénzt hogyan tudják ésszerű módon befektetni.”
A Derkovits-iskolában egész évben foglalkoznak a pénzügyi ismeretekkel. Környezetórán például postára mennek, megtanulnak csekket, számlát kitölteni, valamint az utazáshoz szükséges valutaváltást is gyakorolják.
Kovács Péterné - intézményvezető, Derkovits Gyula Általános Iskola
“A megyében egyedüliként, a helyi tanterv életbe lépésével, a hetedik évfolyamon bevezettük a pénzügyi és gazdálkodási ismeretek című tantárgyat, nyolcadikban pedig már a vállalkozzunk című tantárgy tanítására is sor kerül, és felmenő rendszerben.”
A diákok megszerzett gyakorlati tudásukat minden évben a szülők előtt is bemutatják.