Nagykanizsa polgármesterét, Dénes Sándort választotta elnöknek a Pannon Városok Szövetsége. A partnervárosok képviselői ezután a jövő évi munkatervről tárgyaltak, melynek fő témája az volt, hogyan tartsák meg a fiatalokat a vidéki városokban. A statisztikai adatok szerint ugyanis a felsőoktatásba jelentkező hallgatók 57 százaléka a fővárosban tanul tovább.
Dénes Sándor polgármester, Nagykanizsa
Vannak az életünknek olyan területei, amelyekkel hogyha már fiatalabb korban megszólítjuk a tanulókat, a gyerekeket, akkor a kötődésük, az identitásuk a városhoz erősebb lesz. Ha élhető várost kínálunk, akkor az ebben segít.
A felek nyolc olyan témakört javasoltak, amellyel megszólíthatják a fiatalokat. Ilyen például a kultúra, a sport, az ifjúságügy, a turizmus vagy az okos város. Mindegyik témakörrel 8-8, az adott területen dolgozó szakember foglalkozna. A cél ugyanis az, hogy a Pannon Városok Szövetségének tagjai egymást segítve szárnyaljanak.
Birkner Zoltán kampuszigazgató, Pannon Egyetem
Nem fog működni a vidéki felsőoktatás, hogyha a három meghatározó szereplő a város, a cégek, tehát a jövő és a jelen cégei, és az egyetem nem együtt gondolkodik arról, hogy mit hirdet a mostani 18 éveseknek. Tehát leviszem addig a szintig, hogyha a beiskolázás nem együtt történik a három főszereplő által, akkor nincs lehetőség igazából arra, hogy meg tudjuk karcolni a mai 18 éveseknek a lelkét.
A tervek szerint a témacsoportok jövő év februárig alakulnak meg, és ezután kezdik el azt a munkát, amivel a fiatalokat megpróbálnák a vidéki városokban tartani.
Hírek
Pannon Városok Szövetségének ülése
A fiatalok elvándorlásának megállítása volt a téma a Pannon Városok Szövetségének ülésén, amelyen részt vett Koczka Tibor Szombathely alpolgármester. A felek megjelöltek nyolc témakört, melyek mentén próbálják tudatosítani a fiatalokban azt, hogy hogy miért érdemes a szülővárosukban tovább tanulni, majd ott dolgozni.