Pleva György – élelmiszer-és takarmánybiztonsági igazgató, Nébih
„A vásárlástól kezdve az étel, élelmiszer hulladék szemétbe dobásáig próbálja végigkövetni az egész folyamatot.”
„Otthon hogyan tároljuk el ezeket a megvásárolt élelmiszereket, a hűtőben mire kell odafigyelni, milyen sorrendet tartsunk be, próbáljuk a termékek keresztszennyeződését is elkerülni.”
A háztartásoknak szánt ajánlások hétköznapi érvényűek, de jelen helyzetben a vírus terjedésének, a fertőzés lehetőségének kockázatát is csökkentheti. (orsiVK. OrsiVK2)
Pehi Orsolya
„Nekem két kisfiam van, és eddig is nagyon figyeltem a higiéniára a konyhában, és a lakásban. De most a járvány óta természetesen még jobban figyelek.”
„A vírus miatt ilyen antibakteriális vegyszerekkel mosom a konyhát és a konyhapultot is.”
„Az almát, a gyümölcsöket sokkal jobban megmosom, mint eddig.”
A járványhelyzetben a sokaknak napi meleg ételt biztosító nagyobb konyhák még szigorúbb óvintézkedést vezettek be. A beérkező éthordókat maguk fertőtlenítik, és a konyha területére nem léphetnek be idegenek. Szükség esetén a konyhára kerülő alapanyagok csomagolását is fertőtlenítik. (Éthordő átadás, távoli-közeli, éthordós néni)
Füstös Eszter – élelmezésvezető, Gyöngyös-Sorok menti Szociális Alapellátó
„Most már hála Isten a tejtermékek is elég sokáig eltarthatók, azokat be tudom rendelni egy héttel előtte, az azt jelenti, hogy nem kell hozzányúlnunk 2-3 napig, tehát nincs szükség a csomagolás fertőtlenítésére.”
Most, hogy ritkábban, de nagyobb mennyiségben vásárolunk, érdemes figyelni arra is, hogy a fagyasztóba kerülő élelmiszerek meddig tarthatók el. Az útmutató mindebben képekkel is segít.
Hírek
Otthoni higiéniában ad tanácsokat a NÉBIH
A konyhának kiemelkedő szerepe van az életünkben és otthonunkban. Most, hogy több időt töltünk itt, még nagyobb figyelmet kell fordítani a higiéniára. Ebben nyújt segítséget a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal által közreadott útmutató.