A két intézmény egyesítésének ötlete korábban már többször felmerült. Az idei áprilisi közgyűlés döntött úgy a költségvetési rendelet elfogadása kapcsán, hogy ki kell dolgozni az integrációról szóló előterjesztést.
A szociális osztály vezetője azt mondja, az egyesítésnek számtalan előnye lesz: az önkormányzat évente tízmillió forintot takaríthat meg, és létrejön egy intézmény, amely a teljes körű ellátást biztosítani tudja a kistérség 40 településén.
Dr. Károlyi Ákos - szociális osztályvezető, PMH
"Jelen pillanatban ha az ügyfélnek a családok átmeneti otthonában van intéznivalója, de közben igénybe vesz családsegítést és szociális étkeztetést is, három helyet kell felkeresnie. Az egyesítés után lehetőség nyílik arra, hogy három helyett egy helyre kelljen csak mennie."
A jelenlegi szervezeti forma 2003-ban jött létre. A szociális szolgáltató központ bonyolította a szociális étkeztetést, a házi segítségnyújtást, működtette az idősklubokat és gondoskodott az idősek átmeneti elhelyezéséről. A Pálos Károly Szolgálat látta el a családsegítői feladatokat, fenntartotta a családok átmeneti otthonát, végezte az adósságkezelési szolgáltatást. A két intézmény szeptember 1-jétől Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat néven egyesül.
Kulcsár Lászlóné - intézményvezető, Szociális Szolgáltató Központ
"Nyilván az a cél, hogy a kliensek minél rövidebb ideig szoruljanak rá a szolgáltatásokra. Minél hamarabb képessé legyenek arra, hogy kikerüljenek a rendszerből, ez a komplex szolgáltatás ezt szolgálja."
Hamarosan ki kell dolgozniuk egy olyan koncepciót, ami komplex módon kezeli a családok problémáit, erről a decemberi közgyűlés tárgyal majd.
Az integráció a szakmai munkatársak körében nem jár leépítésekkel, a gazdasági területen dolgozók közül azonban négy főt elbocsátanak.