Hírek

Összegyűltek az idei nívódíjasok a Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskolában

2017. március 28., 16:20

A több száz diák közül most a 13 legjobb előadását hallgathatta meg a műértő közönség. A tapasztalat azt mutatja, hogy közülük többen zenei pályán maradnak.

Összegyűltek az idei nívódíjasok a Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskolában

Beethoventől a G-dúr variációkat játssza a nívódíjas Farkas Botond, aki öt éve tanul zongorázni - három éve már a szombathelyi zeneiskolában.

Farkas Botond - nívódíjas tanuló
“Én úgy tervezem, hogy a zenei pályát folytatom tovább, és ide Szombathelyre, a művészeti szakközépsikolába tervezek tovább tanulni. Terveim szerint zongoraművész szeretnék lenni.”

Mérnök szülei támogatják is ebben a hobbifocista fiút. Tanára szerint is igazi zenei tehetségről van szó, amilyen ritkán akad. Ám rengeteg idő és szorgalom kell ahhoz, hogy valaki erre építse a jövőjét.

Vlasitsné Kardos Éva - felkészítő tanár, Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola
“Gyereke és hangszere válogatja, ami a zongoristákat illeti, mi nagyon sok időt tudunk tölteni a hangszerrel. Botond is például hétközben 2-3 órát gyakorol naponta, de hétvégén 4 órákat is ül a hangszer gyakorlásával foglalkozva.”

A XV. Sistrum Zenei Versenyek gálakoncertjén a zsűri által kiválasztott legjobb 13 tanuló, köztük négy szombathelyi mutathatta meg tudását.

Pulai Terézia - igazgatóhelyettes, Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola
“A legmesszebbről Budapestről érkeztek, de a verseny alatt 35 városból vártuk a versenyzőket, az idei versenyre 353 versenyző jelentkezett. Most már elmondhatjuk azt, hogy egész Dunántúlról érkeznek versenyzők: Pécsről, Tatabányáról, Paksól, Budapestről, Kaposvárról és természetesen a környező megyékből is.”

A tapasztalatok alapján egyébként a nívódíjas gyerekek nagy része zeneszerető családból érkezett, így természetes nekik a művészi beállítottság. A kedvenc hangszer a gitár, ütősök, fuvola, zongora.