Megpróbáltuk mikrofonvégre kapni a leginkább illetékest a témában, de nem nyilatkozott. Így az állatvédők azok, akik évről-évre felhívják a figyelmet arra, hogy csak azok vegyenek magukhoz élő nyulat húsvét idején, akik hosszútávon is vállalni tudják a kisállat gondozását. Ennek ellenére minden évben akadnak olyanok, akik hirtelen fellángolásból vágnak neki a kalandnak.
Farkasné Tamási Éva - tag,Országos Törpenyúl Klub
“Tekintve, hogy a nyúl 6-8-12, de akár 16 évig is elélhet, ez nem egy néhány napos projekt. Ez egy hosszú éves elkötelezettség. A legfontosabb, hogy a nyúl, ellentétben a répaevéssel, nem magevő és répaevő, hanem fűevő, tehát alapvető tápláléka a széna, és nem a csokoládé, a tej, és a babgulyás.”
A házi koszt tehát nem jó takarmány a nyúl számára, de a megfelelő tartás fortélyait kis odafigyeléssel és tudatos időbeosztással bárki elsajátíthatja.
Varga Gréta
“Reggel felkelek, reggeli közben ő is megreggelizik, és még tud futkozni, aztán iskola után még estefelé megetetem, és akkor is tud még futkozni.”
Húsvét előtt, Szombathelyen kiállítást is szerveztek az érdeklődőknek, ahol a látogatók voksai alapján Gréta 3 éves nyula, Fülöp lett a közönség kedvence. A szavazólapért cserébe egy csekély összegű adományt kértek a voksolóktól, az ebből befolyó összeggel pedig a Fekete István Állatvédő Egyesületet támogatták a szervezők.
Krémin Adrienn - állatkereskedés-tulajdonos
“Az a célunk, hogy ne hirtelen felindulásból vásároljunk nyuszit, hiszen ő egy 8-10 évig élő teljeskörű családtag, hanem lehetőséget adjunk arra, hogy ilyenkor el lehessen jönni, nyuszisimogatóra, nevelési tanácsot kérni, mert a gazdik ilyenkor mindig szoktak segíteni a nézelődőknek, és a leendő nyuszivásárlóknak.”
Előfordulhat persze az is, hogy valaki önhibáján kívül, esetleg allergia miatt nem tud hosszú távon együtt élni az új jövevénnyel, ebben az esetben érdemes felvenni a kapcsolatot az Országos Törpenyúl Klub szombathelyi tagjaival, akik segítenek új befogadókat keresni az állatnak.