A Nemzeti Összetartozás Napján a trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékezünk. Szombathelyen a 96 évvel ezelőtti eseményt és annak következményeit az első világháborús emlékműnél idézték fel. A Boglya Népzenei Együttes és Szabó Tibor színművész közreműködésével összeállított műsort követően Koczka Tibor alpolgármester arról is beszélt, hogy Magyarország sorsáról 1920-ban éppúgy az ország feje felett döntöttek, ahogy most újra - dönteni akarnak.
Koczka Tibor alpolgármester
,,Európa mai döntéshozói most azt akarják meghatározni, hogy kikkel éljünk együtt, mennyi migránst fogadjunk be. Persze arról is ők döntenének, hogy a migránsok közül kik legyenek azok, akiket országunkba küldenének. Ugyanakkor félnek megismerni az emberek véleményét, ezért inkább, mint a strucc homokba dugják a fejüket. Ahogy 100 évvel ezelőtt nem nézték jó szemmel a békediktátum elleni népszavazást, most sem nézik jó szemmel erre irányuló kezdeményezésünket.”
A megemlékezés az Ungaresca Táncegyüttes műsorával folytatódott, majd a 83-as gyalogezred emlékművénél a helyezték el tisztelet koszorút.
Ugyancsak a 83-as gyalogezred emlékművénél emlékezett a trianoni döntésre a Jobbik is. A politikusok gyásznapnak nevezték az 1920. június 4-ei döntés évfordulóját.
A Polgári Egyesület Szombathelyért a Nemzeti Összetartozás Napjának előestéjén rendezett megemlékezést a Premontrei gimnázium dísztermében. Beszédet Gyurácz Ferenc irodalomtörténész mondott, majd a résztvevők Dévai Nagy Kamilla és a Krónikás Zenede műsorát hallgathatták meg.