gyertek, van egy ötletem
Galuska László meséje, A tó titka volt az évad egyik bemutatója a négyből. A teljes tárulat szerepelt a darabban. A kisgömböc volt a másik premier, két előadás pedig felújítva került közönség elé. Az évadzáró társulati ülésen Kovács Géza igazgató mindenkinek megköszönte a munkát.
Kovács Géza - igazgató, Mesebolt Bábszínház
"Ezt az évadot, amit most zárunk, mind költségvetés, mind előadásszám, mind bevétel szempontjából egy óriási teljesítmény a színház részéről, közel 34 ezer nézőnk volt, 300 előadást teljesítettünk."
Mint mondta, az utóbbi években minden évad nehéz. 2020-as szinten van az állami támogatásuk, 2024-ig évi 53 millió forintból kell gazdálkodniuk, az önkormányzati hozzájárulás 60 millió forint. Az új produkciók kizárólag pályázati támogatásból születtek. 20 milliós minisztériumi forrásból korszerűsítették a kamaratermet, ami Gazdag Erzsi nevét viseli, a próbahelyiségből pedig előadótermet varázsoltak, amit Lázár Ervinről kereszteltek el. 2500 bérletesük van, ami még nem éri el a járvány előtti szintet. Komoly munka, ugyanakkor nagy siker volt a Bábszínházi Világtalálkozó megszervezése a témaparkban. Öt színházi fesztiválon vettek részt, a Lili és a bátorság című előadásuk elnyerte a Színházi Kritikusok díját, a 14. Nemzetközi Bábszínházi Fesztiválon Varga Bori lett a legjobb színésznő. Ő nyerte el a vármegyei napilap hagyományteremtő online szavazásán az Évad Színésze díjat is. Úgy fogalmazott: örül, hogy a bábszínészekre is gondoltak a jelölésnél. A műfaj csapatmunka, az elismerés mindenkié.
Varga Bori - bábszínész
"Ha még egyszemélyes előadás van, sokan vannak a háttérben, akik nélkül nem lehet működtetni a dolgokat. Egy báb is többemberes, több ember mozgatja. Együtt kell dolgozni, ha nem figyelünk egymás rezgéseire, a figura nem kel életre. Ezért szeretem a műfajt, mert muszáj együtt dolgozni, együtt lélegezni."
Átadták a társulat házi kitüntetését is. A tagok szavazatai alapján Trifusz Ádám szervező vehette át a No Lám! díjat.
Trifusz Ádám - szervező, Mesebolt Bábszínház
"Elég húzós évadon vagyunk túl, energia problémák, színházi olimpia plusz terhek, jól esik, köszönöm!"
A társulat nyáron fellép a karitász táborban, a Kőszegi Várszínház fesztiválján és a karneválon is. Ősszel megtartják hagyományos Fő téri családi napjukat. A 2023/24-es évadban a tervek szerint három Lázár Ervin-darabot mutatnak be, mellette még három magyar író művét állítják színpadra - Dániel András: Megették az ovit című meséje ősbemutató lesz. A Kulturális és Innovációs Minisztérium egyenként 3-3,5 millió forinttal támogatja az előadásokat, ami a produkciók 50-70 százalékát fedezi csupán, ezért ősztől kénytelenek emelni a jegy- és bérletárakat.