"Két napkollektor van rákötve kondenzátorra. Ezen keresztül érkezik az áram a távvezérlő vevőjébe." A jármű működését magyarázza az egyik alkotó. A Nap energiájátl használó szerkezetet szeptemberben kezdték el építeni a diákok. A szerkezet egy pályázatra készült, amelynek keretében szerdán déltől fizikai kísérleteket mutatnak be a Puskás Iskolában.
Kiss Martin
"Izgalmas volt. Nagyon örültünk neki, főleg amikor elindult, nagyon izgalmas volt. A legnagyobb gond a Nappal volt, hogy pont akkor nem volt, amikor próbálni akartuk. Olyankor reflektor segítségével adtunk rá áramot, ez töbé kevésbé sikerült."
10, 11 és 12-es diákok vettek részt az építésében. A 3 watt teljesítményű szerkezet jelenleg csak akkor működik, ha nem takarják el felhők a napot. Akkor viszont bármerre elgurul.A diákok szabadidejükben, egy több részből álló pályázatra készítették a modellt.
Horváth Szabolcs -szakoktató
"Megismerjék az alternatív energiaforrásokat, hogyan tudják azokat a mindennapi életben használni illetve ez csak a napenergiával működést mutatja be."
A következő lépés egy olyan szerkezet a megépítése, amely tárolja is az áramot. Így a jármű nem lesz minden pillanatban kiszolgáltatva a Napnak. A tervek között szerepel, hogy jövőre egyszemélyes, napemeles autót építsenek.