Hírek

Nagyszabású programok a Bolyai-iskolában

2017. április 07., 17:07

Régi hagyományhoz ragaszkodik az ELTE Bolyai-iskolája Szombathelyen: élő kapcsolatot ápolnak a Bolyaiak nevét viselő hazai és határon túli intézményekkel. Idén több programmal is összekötötték a találkozást: összművészeti konferenciát és gyakorló iskolai tanácskozást is szerveztek.

Nagyszabású programok a Bolyai-iskolában

A szombathelyi Bolyai-iskola több, egy időben zajló nagyszabású program házigazdája a napokban, ezeknek a megnyitóját tartották csütörtökön telt ház előtt a Bartók Teremben.

A vendégekt Puskás Tivadar polgármester köszöntötte. A szombathelyi gimnázium erre a hétvégére tanácskozást szervezett a gyakorló iskolák képviselőinek, konferenciát rendezett a pedagógusoknak a művészetekről. Most találkoznak a Kárpát-medencei - a szombathelyi mellett további öt magyarországi, valamint egy kárpátaljai, egy erdélyi és egy délvidéki - Bolyai nevet viselő iskolák tanárai, diákjai is.

Papp Tibor - igazgató, ELTE Bolyai-iskola
“Ez már egy több évtizedes hagyomány, amely több évtizedes múltra tekint vissza. Nyilván itt az a kapcsolattartás, amit végzünk a határon túli iskolákkal akár vetélkedőkkel, akár matematika-feladatok kapcsán, hiszen Bolyaiakról van szó, egymás segítése, egymás felkarolása is egyben. És nyilván itt azért segítjük azokat az iskolákat is, például az aknaszlatinai iskolát Kárpátalján, akik sokkal szerényebb körülmények között tudnak működni.”

Rendhagyó műsorral fogadta több száz vendégét a Bolyai. A Szökős Néptáncegyüttes nagy sikert aratott az Örkény István tiszteletére összeállított, Tóték tánca című produkciójával, amellyel az összművészetiséget jelenítette meg. Őszinte szavakkal köszöntötte a találkozó résztvevőit a Bolyai-közösség egyik legrégebbi tagja, a kárpátaljai Aknaszlatina iskolájának igazgatója.

Benedek Imre - igazgató, Aknaszlatinai Bolyai János Középiskola
“Nem is a találkozó a lényeg, hanem az, hogy ismerkedjenek. És nagyon sok ránk nézve hízelgő jelenséggel találkoztunk, mert nemcsakhogy barátokra, de úgy érzem, hogy testvérekre találtunk ezeken a találkozókon. Én személyesen már 2005-től járok, és minden visszaútkor azt mondom a diákjaimnak, hogy nagyon érdemeljék ki, hogy ki tudjanak jutni egy ilyen találkozóra.”

A háromnapos programsorozat jelképesen az első közös alkotás elkészítésével vette kezdetét. A jelenlévők a náluk lévő szalagdarabokat összekötözték, így született meg az a gombolyag, amely a találkozásokat, a kapcsolatokat szimbolizálja.