Megteltek a parkolók a Vásárcsarnoknál. A gyerekek nyuszit simogathattak, de aki akarta, bérbe is vehette húsvétra a kis állatokat. A húsboltoknál nagy volt a forgalom, legtöbben a hagyományos füstölésű sonká keresték - enélkül nincs húsvét.
Kalauz Katalin
"Elsősorban a sonkát, azt éppen most vásároltam itt a húsboltban. Hagyományos füstölésű, és tarját vettem, mert az olyan jó kis szaftos, ha elkészül. Aztán a tojás természetesen, és különböző süteményeket szoktam készíteni."
A sonka hagyományos kísérője a tojás - sorra vitték a tízes dobozokat és a tálcákat. A húsvéti étkekre, díszekre és ajándékokra több tízezer forintot költenek ilyenkor a vásárlók.
Mészáros Imréné
"Egy olyan 20-30 ezer forintot elköltök. Sonkából is ha jó minőségűt akar venni az ember akkor agyon drága, meg hát a süteménynek valók is, úőgyhogy elmegy rá a pénz."
A kisgyerekes családokba jellemzően édességet hoz a nyuszi.
Krizmanich Lászlóné
"Az enyémek már nagyok, de a keresztgyerekeknek szoktunk, az hagyomány, oda-vissza vásárolunk. Hát a csokinyúl, csokitojás, ilyesmiket szoktunk, gyümölcsöt."
Húsvéti néphagyományokkal ismerkedhetnek a látogatók hétfőn délután a Vasi Skanzenben. Lányoknak csönkölést, fiúknak tojásba vágást szerveznek, lesz több népi ügyességi játék, tojásfestés, karcolás, és locsolóversmondó verseny, aminek a fődíja egy bárány. A locsolás régi, de ma is élő húsvéthétfői szokás.
Horváth Sándor - néprajzkutató, Savaria Múzeum
"Szokás egyrészt arra hivatkozni, hogy a pogány lusztrációs szokások, a víz mint megtisztító erejű, szimbolikus cselekmény, az emberek megmosása, megtisztítása. Ez az egyik gyökér, a másik pedig nagyon egyszerű: húsvétkor voltak a keresztelések, a vízzel keresztelések."
A kámoni arborétumban hagyományosan tojáskereséssel, vetélkedőkkel, kézműves foglalkozásokkal várják a családokat hétfőn délután. Az előrejelzések szerint szombaton még felhős, hűvös időre van kilátás, az ünnep azonban napsütést és 15 fokos csúcshőmérsékletet hoz.