Ez a közel 100 éves készülék a korszerű anyagok, új ötvözetek töréstesztjére és vizsgálatára nem alkalmas. Ezért is fontos, hogy most egy új, ütőművet, azaz ingát helyezhetnek üzembe az ELTE Savaria Egyetemi Központjának laborjában a szombathelyi nagyvállalat jóvoltából.
Németh István – rektorhelyettes, ELTE Savaria Egyetemi Központ
Beindult egy olyan folyamat, aminek keretében az együttműködő cégünk, és itt hangozzék el a neve, az LUK Savaria Kft. olyan módon is összekapcsolódik velünk, hogy közvetlenül az oktatást segíti olyan eszközökkel, ami kiegészíti a mi oktatási, illetve kutatási eszközparkunkat.
A kuplunggyárként ismert cég kezdetektől részt vállal a duális gépészmérnök-képzésben. 30 hallgató gyakorlati oktatását végzik.
"Szükségünk van a mérnökökre!"
Számos új projektet indít a megye legnagyobb foglalkoztatója, többek között az elektromos autógyártásba is bekapcsolódik a szombathelyi nagyvállalat, így nagy szükségük van a jól képzett munkaerőre – mondta a cég ügyvezetője.
Szigeti Tibor – ügyvezető, LUK Savaria Kft.
Ez egy valós környezetben használt gép. A bemutatott inga 0,5 Joule-os teljesítményű volt, a miénk 52 Joule-os. Tehát ezzel már acélalkatrészeket, különböző megeresztett, vagy éppen akármilyen állapotban lévő acélt tudunk ellenőrizni, tehát ez sokkal szélesebb skálát nyújt. Valamint picit digitalizált is, akár adatmentésre is van lehetőség.
Az anyagok dinamikus szilárdságának vizsgálatát szolgáló berendezés értéke megközelíti az 1,5 millió forintot. Az ütőmű oktatásba állítása a gépészmérnök-képzésben minőségi előrelépést jelent – hangzott el az ünnepségen.
Hírek
Műszereket adományozott az LUK az ELTE-nek
Közel 1,5 millió forint értékű méréstechnikai eszközt adományozott az ELTE Savaria Egyetemi Központnak az LUK Savaria Kft. A nagyvállalat már kezdetektől partnerséget vállalt a duális gépészmérnök képzésben, amit most a gyakorlati oktatás mellett a nagy teljesítményű és korszerű ingával is kiegészít.