Kilencvenöt általános- és középiskolai testnevelő tanár dolgozik a városban. Munkakörülményeikről, a létesítményhelyzetről kérdezték őket az egyetem felmérést készítő oktatói. Kiderült: az általános iskolák alsó évfolyamain még több helyen képzettség nélküli tanítók tartják a testnevelés órákat. A szakma véleménye az, hogy ezen célszerű lenne változtatni. Abban viszont mindenki egyetértett, hogy vissza kell állítani a mindennapos testnevelést.
Sárai Gabriella - főiskolai adjunktus
"Volt idő, amikor arról beszéltek hogy a testnevelést nem szabad osztályozni. Teljes mértékben a szakma amellett van hogy a mozgást az iskolában minden napra ki kell terjeszteni."
A konferencián a készülő új sporttörvényről is tájékoztatták az érdeklődőket. A szabályozás kitér például arra is, hogy a jövőben a sportolók és az edzők az eddiginél kedvezőbb adózási rend szerint vehetik fel jövedelmüket.
Dr. Gál László - elnök, SzOESE
"A sportból élők jelentős könnyítést kaptak azzal hogy ekhós elszámolásban vehetnek részt. Ez azért jó, mert így talán megszűnnek a bújtatott megoldások."
Sokat várnak a szakemberek egy új törvénymódosítástól, hiszen a tervek szerint öt kiemelt sportág - a labdarúgás, a kosárlabda, a kézilabda, a jégkorong és a vízilabda - első osztályú csapatainak támogatói jelentős adókedvezményt kapnak. Ez évente 20 milliárd forintot hozhat az élsportba. A lehetőséggel élhetnek az egyetemi sportklubok másodosztályban szereplő együttesei is. Így a SzoESE kosárlabdázói és kézilabdázói is könnyebben találhatnak támogatókat.