A Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány és a szombathelyi Polgármesteri Hivatal dolgozóiból álló küldöttség látogatott Székelyudvarhelyre. A delegációt vezető Puskás Tivadar szombathelyi polgármestert, és Köcse Tamás vezető mentőtisztet Székelyudvarhely polgármestere, Gálfi Árpád fogadta. A felek tájékoztatták egymást az egymástól több mint 900 kilométerre fekvő két település társadalmi-gazdasági viszonyairól, természeti és kulturális értékeiről, és megállapodtak a kapcsolatok szorosabbra fűzéséről.
A program a kétnapos Mentésügyi Konferenciával folytatódott Székelyföld központjában.
Húsz évvel ezelőtt egy szegedi konferencia után vetődött fel a gondolat, hogy rendezzenek Székelyudvarhelyen is mentésüggyel foglalkozó találkozót. Az ötlet kidolgozásában és az első konferencia megszervezésében nagy részt vállalt az akkor még mentőfőorvosként dolgozó Puskás Tivadar.
A jubileumi rendezvényen Gálfi Árpád polgármester emléklapokat adományozott azoknak, akik a kezdetektől segítették, hogy a rendezvény hagyománnyá fejlődhessen. Kitüntetést kapott Szombathely polgármestere is. Az előadások sorában Tury Peregin összehasonlította az 1997 és 2017 között eltelt időszak tudományos és technikai fejlődését. Puskás Tivadar beszélt a konferencia elindításnak körülményeiről, majd szakmai előadásában megemlítette, hogy a szívinfarktusban szenvedő betegek helyszíni ellátásának szemléletében nem történt nagy változás. Hosszabban beszélt Szombathelyről, mint a segítés városáról, az újraélesztés tömeges oktatásról. Ezt követően Köcse Tamással együtt 5 darab új Ambu babát, az újraélesztés gyakorlásához szükséges eszközt adott ajándékba az alapítványt képviselő Ambrus József székelyudvarhelyi mentőfőorvosnak, aki egy helyi alapítványon keresztül két évtizede szervez életmentő tanfolyamokat. A konferencia zárásaként a résztvevők a szentegyházai gyermekfilharmónia előadásán hallgatták meg, később pedig a vasi mentők és a polgármesteri hivatal dolgozói tartottak reanimációs gyakorlatot Székelyudvarhelyen.
A program szombaton a 450. pünkösdi búcsúval folytatódott Csíksomlyón. Az ünnepi szentmise helyszínére a mentők konvojban érkeztek. Több ponton állítottak fel sátrat, ahol a Hargita megyei mentők magyar kollégáik, és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat segítségével biztosították a hegyek közti nyeregben összegyűlt több mint félmillió ember egészségügyi ellátását.