A kézi mellkaskompresszió komoly fizikai teljesítmény, a mentők az újraélesztések alkalmával általában két percenként váltják egymást, hogy folyamatos lehessen az életmentő szívmasszázs.
Így működik az a korszerű, automata mellkaskompressziós készülék, amely jelentősen megkönnyíti a mentők munkáját, hiszen nem csak a fáradtságtól kíméli a beavatkozót. Míg a gép dolgozik, a szakember még mást is tehet a bajba jutottért.
Lórántfy Mária – régiós orvosigazgató, Mentőszolgálat
A beteg szállítása közben is végezhető a mellkaskompresszió, hiszen tudjuk jól, mikor az autó gyorsít és lassít, nem lehet a beteg mellett a hordágyon olyan minőségű mellkasnyomásukat kifejteni, ami tényleg hatékony és fenntartja a keringést.
Az intelligens gép néhány másodperc alatt felszerelhető a betegre, és személyre szabottan végzi a mellkaskompressziót akár több órán keresztül is. A közel 5 millió forint értékű készülék nem tartozik a mentők rendszeresített felszereléséhez, így csak adományokból tudják beszerezni azt. Most a Szombathelyen mintegy kétezer főt foglalkoztató (korábban Delphi néven ismert) Aptiv cégnek köszönhetően vásárolhatták meg a berendezést.
Deepak Viswanathan - gyárigazgató, Aptiv
Az Aptiv a balesetek megelőzését szolgáló radar- és kamerarendszereket gyárt az autókba. Ezzel az adománnyal a társadalmi szerepvállalásunkat fejezzük ki, szeretnénk hozzájárulni a Vas megyeiek biztonságához.
Vas megyében évente 300 újraélesztést végeznek a mentőszolgálat munkatársai. A mostani adománynak köszönhetően már három mentőautóban áll rendelkezésre ilyen mellkaskompressziós készülék.
Hírek
Mellkaskompressziós készüléket kapott a mentőszolgálat
Az újraélesztésnél alkalmazott kézi mellkaskompresszió rendkívül fárasztó. De nem csak a mentők munkáját könnyíti meg az az új, intelligens készülék, amelyet kedden adományozott az egyik szombathelyi nagyvállalat a megyei mentőszolgálatnak. A korszerű gép egyenletes tempóval és mélységgel, így hatékonyabban végzi a mellkasnyomást.