Rengetegen érkeztek a Savaria Moziba hétfőn, hogy megtekintsék a rábakethelyi káplán életéről szóló sorozat első három részét. Petőházi Bálint a kőszegi Árpádházi Szent Margit Gimnáziumban tanult Boldog Brenner János életéről. Barátaival érkezett a Legyetek szeretettel! című sorozat vetítésére.
Petőházi Bálint
Ugye tanultunk Brenner Jánosról és úgy, hogy most megnézzük ezt a filmet, úgy sokkal érthetőbb és közelebb hozza a fiatalokhoz ezt az egész történetet meg a múltját Brenner Jánosnak.
Brenner János története sokakat megrendít, főleg azokat, akik kötődnek a káplán születési- és szolgálati helyeihez. Rengetegen várták már, hogy megnézhessék a sorozatot.
Takács József
Rokonaim vannak Szentgotthárdon, és még van olyan idős nővérem, illetve unokatestvérem, aki most is él, és nyaranta ha elmegyünk, akkor meg szoktuk látogatni a zsidai emlékhelyet, ahol ez a szörnyű dolog történt és nagyon sajnáljuk és azért figyelemmel kísérjük.
A 8 részes sorozatot tavaly februárban kezdték forgatni Szentgotthárd és Szombathely környékén, ahol Brenner János életének nagy részét töltötte. A forgatókönyvíró-rendező Szilágyi Andort mélyen megrendített a rábakethelyi káplán mártírsága. A színészeket főként a zalaegerszegi és szombathelyi társulatból válogatták, a statiszták is zömmel helyiek voltak. Brenner Jánost a szombathelyi színház korábbi színésze, Jámbor Nándor alakítja, aki a megszólalásig hasonlít a fiatal káplánra. A sorozatot először Szentgotthárdon mutatták be, most egymást követő három hétfőn Szombathelyen is vetítik. Horváth Zoltán, az Agora ügyvezetője köszöntötte a megjelenteket, majd Nemény András beszélt a Brenner családról.
Nemény András polgármester
Brenner János Szombathely szülöttje, és egy igazi példakép számunkra. Ez a szó, hogy példakép ne csak egy szófordulat legyen, én azt gondolom, hogy azért kell mindannyiunknak tenni, hogy ne csak egy kép legyen ami magában a szóban is benne van, hogy példakép, hanem elevenen éljen bennünk, ahhoz azt kell tennünk, hogy meg kell találnunk azokat a nyomokat, amelyek bennünk vannak, és Brenner János életéhez kapcsolhatóak, vagy akár a külvilágban vannak, Szombathelyen vannak.
A mindössze 26 éves papot 1957. december 14-én éjszaka beteghez hívták. Gyalog indult el, útközben 32 késszúrással meggyilkolták. Testvére, Brenner József beszélt arról, hogyan élte meg a család János atya halálát.
Brenner József nagyprépost
Féltek az emberek. A képeit elkobozták, a szemináriumban levetették a képét, a róla készült emlékszobrot nem engedték betenni a templomba. Ajánlom, nézzék meg a filmet, nagyon jó a filmben a testvéremnek a személye. Még látásra is nagyon jó, és nagyon jó a kornak a bemutatása, hogy akkor mi történt, hogy bántak a papokkal, hogy bántak az egyháziakkal.
Március 13-án a vetítés után közönségtalálkozó lesz az alkotókkal: érkezik Szilágyi Andor rendező, Jámbor Nándor színész és Soós Viktor Attila történész. A befejező részeket 20-án láthatják a nézők.