Immár két évtizedes hagyománya van a Szociális Hétnek, melynek elsődleges célja a szakemberek ismereteinek bővítése, és - idén különösen - a segítés eszméjének elterjesztése. Puskás Tivadar megnyitóbeszédében rámutatott, hogy a város szociális ellátórendszere példaértékű, és tovább kívánják fejleszteni.
Puskás Tivadar - polgármester
"A város szociális rendszerere régtől kezdve szerintem az egyik legjobb Magyarországon, ebben az esztendőben is egymilliárd forintnyi hozzájárulása van, költségvetési hozzájárulása a városnak a szociális szférához."
Aktuális irányok a szociálpolitikában címmel Czibere Károly államtitkár tartotta az első előadást. Az öt éve elfogadott Nemzeti Társadalmi Felzárkózási Program eredményeit sorolta, melyek már a szociális ágazat minden részében megmutatkoznak. Három és félszeresére nőtt például az ingyenes óvodai étkeztetésben részesülők száma, nyolcszázzal több jogi szakértő dolgozik a gyermekvédelemben, a rendszerváltás óta soha nem volt ennyire magas a foglalkoztatottak aránya az aktív korúak körében, és tovább fejlesztik a szolgáltatásokat az idősgondozás terén.
Czibere Károly - szociális ügyekért felelős államtitkár, EMMI
"Két és fél éve folyamatosan javulnak és enyhülnek a szegénységgel veszélyeztetettek számát tükröző adatok. Az elmúlt két évben 600 ezerrel csökkent e veszélynek kitettek száma. Ezek mögött minden elemzés azokat a kormányzati intézkedéseket látja és láttatja, ami a rezsicsökkentés, a devizaadósok mentése és a közfoglalkoztatás kiterjesztése."
Az államtitkár hozzátette: 11 évre szóló fogyatékosügyi programjában a kormány tovább növelné azok számát, akik az intézetekből kiköltözve önálló életet kezdhetnek, továbbá a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási rátáját is emelné. Szólt arról is, hogy jövőre folytatják a szociális területen dolgozók megkezdett béremelését, végső cél pedig az életpályamodell bevezetése.