Köpenyét félbevágva Márton megmentett egy koldust a fagyhaláltól. Ezt a történetet is megismerhették a Képtárban a gyerekek. A szent katonaságban töltött éveiről érdekes előadást tartott Jankovics Zoltán. A gyerekek kézbe vehették a korabeli tárgyak precíz mását.
Jankovics Zoltán - múzeumpedagógus, Szent Márton Intézet
,, Ha már Mártonról beszélünk , akkor érdemes megemlíteni ugye azt is, hogy ő azért az élete második felében, már amennyire , ezt a szentes életet, a jótékonykodás, a szeretet, önfeláldozás életét éli , hogy előtte lévő életében , amikor édesapja ugye katonai pályára szánja , ő maga is bekerül akarata ellenére a katonai hadseregbe”
Korabeli WC papírral, pergamennel és batyuval is találkozhattak a gyerekek.
,,Na most képzeljétek el, hogy naponta 35-40 km-t ezzel meneteltek arról nem is beszélve, hogy meleg van-hideg van esik a hó, ezek a jóemberek meg ezzel sétálgattak”
Szent Márton Szombathelyen, vagyis Savaria városában látta meg a napvilágot 316 körül. Aznap éjjel, amikor a koldusnak adta a köpenyét, megjelent álmában Jézus koldus alakjában. Márton innentől kezdve Istennek szentelte az életét. A gyerekek megismerhették püspökké választásának legendáját és a Márton-napi libasült eredetét.
Szommer Ildikó - intézményvezető, Szent Márton Intézet
,,Kis előadással , bemutatóval segítünk abban, hogy ez az ismeret ez bővüljön és aztán kézműves foglalkozást is szervezünk mindehez, hogy elkészíthessék mindazokat a kis lámpásokat a kis fényeket, amiről szintén beszélünk . A megosztást nem csak a köpeny szimbolizálja , hanem a kis fények a kis lámpások is . Hiszen a fény az az élet , a megismerés , a jó cselekedetek szinonímája ,,
A múzeumpedagógiai foglalkozások egyik célja az volt, hogy a gyerekekben tudatosodjon: jót cselekedni napjainkban is fontos erény.
Hírek
Márton nyomában - Múzeumpedagógiai foglalkozások várták a Képtárban a gyerekeket
Közeledik Márton-napja, ehhez kapcsolódóan kreatív játékok és előadás várta a gyerekeket egész nap a Képtárban. Három turnusban, csaknem 70-en vettek részt az eseményen, ahol megismerhették Szent Márton köpenyének történetét is.