Huszárok felvonulásával vette kezdetét a megemlékezés-sorozat Petőfi Sándor szobránál. Koszorút helyeztek el a megyei és a városi önkormányzat, valamint a kormányhivatal vezetői.
A Március 15. téren katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót. A szabadtérre tervezett programok a kedvezőtlen időjárás miatt a sportházban folytatódtak. A Gothard Jenő Általános Iskola diákjai verses-zenés műsorukkal idézték meg a kokárdás márciust.
"48 így hozott tavaszt. Lobogó zászlót, reménységet, elszánt és lelkes ifjúságot."
Ünnepi beszédében Puskás Tivadar arra emlékeztetett, hogy a forradalom napjaiban Szombathelyen is fontos események zajlottak: a népgyűlés 16 pontban fogalmazta meg követeléseit.
Puskás Tivadar - polgármester
"Hogyan és miért tarthatott a magyar forradalom ilyen egyedülálló módon sokáig? A válasz egyszerű. A nép és a vezetői akkor is ugyanazt akarták: szabad, független, gyarapodó Magyarországot."
A polgármester az aktuális politikai helyzetre is utalt, amikor Brüsszel megmondó szerepéről és a betelepítési kvótáról beszélt. Mint mondta: 48 és 56 után most is meg kell védeni Magyarország függetlenségét.
Az ünnepi műsorban az Ungaresca Táncegyüttes, a Boglya Népzenei Együttes, Ziskó Olivér és Kovacsics György zenészek, Endrődy Krisztián színművész és a Nagy Lajos Gimnázium tanulói működtek közre. Ezt követően Puskás Tivadar polgármester átadta a város kulcsát és beiktatta hivatalába Farkas Flór diákpolgármestert és Farkas István Zoltán diákalpolgármestert.
Farkas Flóra - diákpolgármester
"A legnagyobb célunk, hogy a diákönkormányzatban olyan aktív réteget neveljünk a fiatalokból, akik továbbviszik az ifjúság vezetését és a városi diákönkormányzat hagyományait."
Az intézmények, pártok, társadalmi szervezetek képviselői korszorút helyeztek el Horváth Boldizsár egykori igazságügy-miniszter szobránál. Horváth Boldizsár a forradalom idején Szombathely főjegyzőként tevékenykedett, ő jegyezte le a 16 pontot, és országgyűlési követként ő vitte azt Pestre.
Március 15. a magyar sajtó napja is. Hatodik alkalommal nyílt sajtófotó kiállítás a Savaria moziban. 17 fotóriporter több mint száz felvétellel pályázott. Közélet kategóriában Szendi Péter a migránsválság közepette készült Baljós árnyak című fotója nyert, sport kategóriában Vágvölgyi Bálint Stadionbúcsú című fényképét ítélték legjobbnak, kultúra kategóriában Mészáros Zsolt Makrancos a Kata című fotóját díjazták.