Ez a Via Sancti Martini című könyv, amely Szent Márton útjait mutatja be térben és időben. A tanulmánykötet alapját egy tavalyi konferencia előadásai jelentik.
Tóth Ferenc - tudományos tanácsadó, Magyar Tudományos Akadémia
“Szép illusztrációkkal, szép térképekkel ellátott kötet, amely számos témát először tárgyal magyarul teljes egészében. Gondolok itt például arra a tanulmányra, amelyet Kiss Gábor kollégánk írt, ez Nagy Károly sokat emlegetett savariai látogatásának az eddigi legalaposabb, legösszefoglalóbb magyar tudományos szintézise.”
Harangozó Bertalan kormánymegbízott, Balázsy Péter megyei jegyző és Takátsné Tenki Mária, a Jogi és Társadalmi Kapcsolatok Bizottsága elnöke is méltatta a kötetet.
“A kiadáshoz mintegy kettő millió forintot tudott az önkormányzat a Turizmus Kft-n keresztül a könyv megjelenítéséhez.”
A Magyar Tudományos Akadémia és a szombathelyi önkormányzat együttműködésének eredménye a kiadvány. A tankönyvnek is alkalmas kötet ugyanakkor olvasmányos is.
Zágorhidi Czigány Balázs - történész
“Csak egy érdekességet mondok: ennek a bizonyos Szent Márton magyar királyfi történetéről utoljára 1929-ben írtak Magyarországon, roppant izgalmas kis kötetet írt Király Ilona róla, majd száz év után Seláf Levente rendkívül sok új adalékkal tudta ezt bővíteni, ez egy tipikusan olyan téma, amely nemcsak a szakemberek számára, hanem minden érdeklődő olvasó számára rengeteg adalékkal szolgál.”
Az érdeklődők megismerhettek egy francia nyelvű kiadványt, amelyben Tóth Ferenc tanulmánya is helyet kapott. A szerző történelem-francia szakos tanár, doktori disszertációját a Sorbonne egyetemen védte meg. A beszélgetéssel egybekötött könyvbemutatón szó esett a Magyar Tudományos Akadémia tudományos folyóiratának novemberi Szent Márton-kiadványáról, továbbá egy francia történelmi lap magyar tematikájú számáról is.