Hírek

Lezárult a Nő az Esély című projekt

2021. március 31., 14:20

A nők foglalkoztatásának javítása volt a legfőbb célja a Vas Megyei Önkormányzati Hivatal által vezetett konzorcium pályázati forrásból megvalósult programjának. A Nő az Esély című projekt 2018 júniusától mostanáig több mint 300 hátrányos helyzetű személyt vont be a munkaerőpiaci integráló programokba, ötszázan vettek részt valamilyen képzésen, fejlesztésen, és több mint kétezren vették igénybe a segítő szolgáltatásokat. A március 31-én záruló projekt 200 millió forint uniós támogatásból valósult meg.

 

Lezárult a Nő az Esély című projekt

A Nő az Esély című projekt értékelését a virtuális térben tartották. A Vas Megyei Önkormányzati Hivatal a Nádasdi Evangélikus Egyházközséggel, a Szombathelyi Egyházmegyei Karitasszal és a Vas Megyei Kormányhivatallal konzorciumi partnerségben dolgozott az elmúlt három évben az atipikus foglalkoztatási formákra és a célterületen feltárt hiányszakmákra fókuszálva a nők foglalkoztatásának javításáért.

Balázsy Péter – megyei jegyző, hivatalvezető
„Mi hiszünk abban, hogy a munka és magánélet egyensúlyának hatékonysága emeli a munkaerőpiaci hatékonyságot, növeli a foglalkoztatási  rátát. Sikeresebb Vas megyei munkaerőpiacot tud eredményezni.”

A program indulásakor még nagyrészt a munkaerőhiány volt jellemző, de a pandémia jelentősen átalakította a munkaerőpiacot, és a szereplők szükségleteit is. 30 munkáltatóval kötöttek együttműködési megállapodást, akik bemutathatták családbarát intézkedéseiket is.Több mint kétezren vették igénybe a segítő szolgáltatásokat, például a gyermekfelügyeletet. A munka és magánélet összehangolását célzó rendezvényeken is hasonló számú volt a részvétel. Az integráló programokba 315 hátrányos helyzetű személyt vontak be.

Pántya Erika – alprojekt-vezető
„Az ügyfelekkel együttműködési megállapodást írtunk alá, az ügyfelek ezen kívül tanácsadást, szolgáltatásokat vettek igénybe. A tanácsadások közül kiemelném a mentálhigiénés segítségnyújtást, erre volt a legnagyobb igény az ügyfelek részéről.”

A különböző területekről verbuválódott szakmai team széles körben tudott segítséget nyújtani a 98 %-ban női ügyfelek számára.

Goda Ilona – szakmai vezető
„Nagyon különbözőek voltak az ügyfeleink: korban, élethelyzetben, családi állapotban, lakhelyben, ami közös: gyermeket neveltek, vagy beteg hozzátartozót ápoltak, emiatt hátrányt szenvedtek a munkaerőpiacon.”

A projekt eredményességét jelzi, hogy számos családnak nyújtottak mérhető segítséget problémáik megoldásában. A konzorciumi partnerek arra készülnek, hogy a következő ciklusban is folytatni tudják ezt a munkát, amely jól kiegészíti a Vas Megyei Foglalkoztatási Paktum törekvéseit. Balázsy Péter a projektzárón elmondta, a paktum többlettámogatásban részesült, így a következő hónapokban is folytathatja munkáját.